Kwarantanna po rekolekcjach. Ich uczestnik zmarł na koronawirusa

Cztery miejscowości w rejonie Salerno na południu Włoch zostały dziś objęte przez władze regionu Kampania przymusową kwarantanną z powodu serii zakażeń po zorganizowanych tam rekolekcjach - podały miejscowe media. Kwarantannę przechodzą mieszkańcy miejscowości Sala Consilina, Polla, Atena Lucana i Caggiano.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Szef władz Kampanii Vincenzo De Luca oświadczył, że decyzję o przymusowej kwarantannie podjęto po tym, gdy doszło do serii zachorowań po spotkaniach ruchu neokatechumenalnego, zorganizowanych pod koniec lutego w hotelu w Atena Lucana i na początku marca w kościele w Sala Consilina. Wziął w nich udział 76-letni mężczyzna, który 10 marca zmarł zakażony koronawirusem.

- Jesteśmy naprawdę oburzeni tym brakiem odpowiedzialności, który doprowadził do dziesiątek przypadków zakażeń

 - powiedział De Luca.

Poinformował, że do lokalnego oddziału publicznej służby zdrowia skierował wniosek o wszczęcie procedury karnej wobec organizatorów tej inicjatywy religijnej, zwołanej w czasach epidemii. Jak zaznaczył gubernator regionu, cytowany przez media, przyniosła ona "olbrzymie straty tysiącom mieszkańców i lekarzy oraz personelu pielęgniarskiego zaangażowanego do ostatniego tchu w batalię z szerzeniem się wirusa".

De Luca nie wykluczył także ukarania uczestników tych wydarzeń religijnych.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#rekolekcje #kwarantanna #koronawirus

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo