Doncic zamieścił dowcipny plik graficzny (GIF) przedstawiający chłopca z konsolą w rękach klikającego nieustannie w przyciski. Obok na stole zapasy jedzenia. W kolejnym Tweecie napisał "Kto może mi pomóc w skonfigurowaniu ustawień. Czego potrzebuję?". Tym samym 21-latek przyznał, że aktywność komputerowa bardzo go pochłania w czasie sportowej bezczynności.

Luka Doncic wciąż gra, ale teraz tylko wirtualnie

Rozgrywki za oceanem zawieszono w środę, po tym jak zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 stwierdzono u dwóch koszykarzy Utah Jazz - Francuza Rudy'ego Goberta i Donovana Mitchella, kapitana reprezentacji USA podczas mistrzostw świata w Chinach 2019.

Właśnie w środę, gdy rozegrano ostatnie mecze, Słoweniec zanotował 22. w karierze tzw. triple-double (30 punktów, 17 zbiórek i 10 asyst), a Dallas Mavericks pokonali po dogrywce na własnym parkiecie New Orleans Pelicans 127:123.

Doncic, który w NBA gra dopiero drugi sezon, a 28 lutego obchodził 21. urodziny został tym samym klubowym rekordzistą w liczbie triple-double. Poprzedni rekord (21) należał w Dallas do słynnego Jasona Kidda.

Doncic ma w tym sezonie znakomite średnie - w 54 spotkaniach uzyskał 28,7 punktów, 9,3 zbiórek i 8,7 asyst.