Jak wskazała rzeczniczka spółki, w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego i reorganizacją realizacji przewozów międzynarodowych, PKP Intercity wprowadziło specjalne zasady zwrotu biletów w przewozach krajowych i międzynarodowych.

- Podróżny otrzyma 100-procentoway zwrot ceny biletu zakupionego do 4 marca, ważnego na przejazd od 5 marca

- podała.

W przypadku biletów kupionych 5 marca i później, podróżny może zwrócić bilet na zasadach określonych w Regulaminie Przewozu Osób, Rzeczy i Zwierząt przez Spółkę PKP Intercity, czyli z potrąceniem 15-procentowego odstępnego - wskazała.

Grzduk przypomniała, że zwroty należności za bilety na przejazd pociągami, które zostały lub zostaną odwołane, dokonywane są w pełnej wysokości, bez potrącenia odstępnego. Dotyczy to również biletów bezzwrotnych Super Promo International.

Rzecznika dodała, że szczegółowe informacje dotyczące zwrotów można znaleźć na stronie internetowej spółki:  www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/komunikaty/szczegolne-zasady-zwrotu-niewykorzystanych-biletow-waznych-na-pociagi-pkp-intercity-sa.html

Z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że zakażenie koronawirusem potwierdzono w Polsce dotychczas u 111 osób, z których trzy zmarły. Pierwszy przypadek w kraju potwierdzono 4 marca. Od weekendu w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego.