- Poinformowali mnie o tym nie tylko Amerykanie, ale również sam Farina, który przeprosił za zaistniałą sytuację. Niezwłocznie skonsultowałem się wówczas z prof. Grzegorzem Gierelakiem, dyrektorem Wojskowego Instytutu Medycznego. Zdecydowaliśmy, że następnego dnia rano poddam się badaniu, podobnie jak cała delegacja, która wraz ze mną brała udział w konferencji, a potem wspólnie wracała samolotem CASA do Polski. O tym, że wynik jest pozytywny dowiedziałem się we wtorek. Zostałem poddany kwarantannie, podobnie jak osoby, z którymi miałem kontakt

- powiedział "Gazecie Polskiej" gen. Jarosław Mika.

Co w takim razie robił pan generał pomiędzy piątkiem 6 marca, a poniedziałkiem 9 marca?

- Na szczęście miałem wolne, dlatego liczba moich kontaktów w tym okresie była ograniczona. Głównie poświęcałem się jednemu z moich hobby - pracy w ogrodzie. Trudno jednak będąc w mojej rodzinnej miejscowości, Rzepinie, uniknąć jakichkolwiek kontaktów. Poza tym jak co niedziela uczestniczyłem w mszy świętej. Oczywiście, gdybym już wtedy wiedział, że jestem zarażony, na pewno wcześniej podjąłbym stosowne działania. Jestem niezmiernie wdzięczny za wszystkie słowa otuchy i wsparcia, jakie do mnie płyną. Otrzymuje dziennie kilkaset esemesów i dziesiątki telefonów za co chciałem wszystkim bardzo podziękować. To jeszcze bardziej motywuje mnie do pracy i szybkiego powrotu do zdrowia. Pewnie dlatego tak dobrze wszystko znoszę.  Jak napisał mi jeden z podwładnych, mam nadzieję, że jako czołgista pokonam kolejnego wroga jakim tym razem jest koronawirus. 

Cały wywiad z gen. Jarosławem Miką m.in. o roli wojska w walce z koronawirusem, sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi i ćwiczeniach Defender 2020 - już w środę. 18 marca w tygodniku "GAZETA POLSKA".


Ilu Polaków może zachorować na Covid-19? Jak ograniczyć tempo narastania zakażeń? Jak duża odpowiedzialność spoczywa na polskim społeczeństwie? W najbliższym numerze "Gazety Polskiej"  znajdą Państwo również specjalny wywiad z ministrem zdrowia, Łukaszem Szumowskim. 

Chcesz kupić "Gazetę Polską" bez konieczności wychodzenia z domu?! KLIKNIJ TUTAJ!