Łukasz Szumowski jest lekarzem kardiologiem, funkcję ministra zdrowia sprawuje od stycznia 2018 r.

Jeśli chodzi o szczegółowe odpowiedzi, to szefowi resortu zdrowia zdecydowanie ufa 10,8 proc. badanych, raczej ufa - 30,5 proc., obojętnych jest 26,4 proc., raczej nie ufa 8,4 proc., a zdecydowanie nie ufa 8,5 proc., a 15,4 proc. nie zna tego nazwiska.

Z badania wynika, że szef resortu zdrowia jest drugim po prezydencie Andrzeju Dudzie politykiem, których Polacy obdarzają największym zaufaniem - Andrzejowi Dudzie ufa 45,4 proc. ankietowanych, ale brak zaufania zgłasza 37,9 proc.

Łukasz Szumowski zajmuje ostatnie miejsce w rankingu nieufności, czyli jest politykiem, któremu najmniej osób nie ufa.

Badanie zrealizowane 13 marca 2020 r. metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1100 osób.

Już w najbliższym numerze „Gazety Polskiej” można będzie przeczytać rozmowę redaktora naczelnego tygodnika Tomasza Sakiewicza z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim.

- Potrzeba nam radykalnie odpowiedzialnego zachowania obywateli. Przed chwilą zamknęliśmy szkoły, przedszkola i uniwersytety, ograniczamy zgromadzenia i mówimy, żeby Polacy zachowywali się odpowiedzialnie. Z danych spływających z Policji wynika, że te reakcje naszych obywateli są bardzo racjonalne i na 1200 osób w kwarantannie tylko 16 osób było poza miejscem kwarantanny. To oznacza, że mamy szansę ograniczyć tempo narastania zakażeń

- mówi Szumowski w rozmowie z „GP”.


Całość wywiadu W NAJNOWSZYM NUMERZE TYGODNIKA "GAZETA POLSKA" - w kioskach już od 18 marca