Biznesy w tle koronawirusa

  

Każda wojna i kryzys to żniwa dla spekulantów i cwaniaków. Podobnie jest obecnie, a chodzi nie tylko o sprzedaż po zawyżonych cenach płynów do dezynfekcji czy maseczek ochronnych. Takie interesy to drobnica, istotna z punktu widzenia społecznego, ale w skali makro bez większego znaczenia.

Kluczowe są za to poważne decyzje i grube transakcje, które w normalnej sytuacji wzbudziłyby zainteresowanie dziennikarzy i służb. Jednak w momencie tak poważnego kryzysu wydają się mało ważne. Gdy zagrożenie koronawirusem minie, wyjdzie na jaw, że właśnie w tym czasie podpisano istotne umowy gospodarcze czy przesunięto w czasie podjęcie planowanych wcześniej ważnych decyzji. Ktoś na tym zarobi ogromne pieniądze, ktoś straci. Pytanie, czy głównym poszkodowanym nie będzie skarb państwa.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts