Prezydent apeluje: Jeśli ma ktoś objawy grypowe, proszę, niech dzwoni na infolinię

O korzystanie ze specjalnej infolinii apelował do osób z objawami grypy w Garwolinie (Mazowieckie) prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że sytuacja związana z koronawirusem wymaga rozsądnego podejścia i wykazywania się wzajemną solidarnością.

Andrzej Duda
TVP Info/print screen

Prezydent na briefingu prasowym w Garwolinie zaapelował do osób, które zauważyły u siebie objawy grypowe, aby nie wychodziły z domu, a zadzwoniły na infolinię.

"Proszę, nie przychodzić do ośrodków zdrowia, proszę nie przychodzić na SOR-y, do szpitali, tam, gdzie są skupiska ludzkie, tylko skorzystać z infolinii i uzyskać tam informację, co zrobić, jeżeli mamy takie grypowe samopoczucie"

- podkreślił prezydent

Przyznał, że pracownicy garwolińskiej służby zdrowia zgłosili jemu jedno zastrzeżenie: "kwestię środków ochrony osobistej".

"To (środki ochrony osobistej) jeszcze mają, ale mogliby mieć tego więcej, ten zapas mógłby być większy. Tu nie ma problemu z maseczkami, pod tym względem są zabezpieczeni, ale z fartuchami jest mniej optymistycznie. To nie jest tylko problem Polski, ale ogólnoeuropejski czy ogólnoświatowy" - przyznał prezydent.

Andrzej Duda podkreślił, że sytuacja związana z koronawirusem wymaga rozsądnego podejścia i wykazywania się wzajemną solidarnością. Zaapelował również o zwrócenie uwagi na osoby starsze i samotne, które mogą potrzebować pomocy.

Prezydent podkreślił również, że Polska ma wystarczająco duże zapasy żywności, aby dostawy do sklepów nie zostały przerwane.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#infolinia #objawy #grypa #koronawirus #Andrzej Duda #prezydent

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo