Podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie prezydent Trump zwrócił się do narodu amerykańskiego informując o nowych prawach, które będą obowiązywać podczas stanu wyjątkowego.

- Ogłaszam stan wyjątkowy dla całego obszaru Stanów Zjednoczonych

- powiedział podczas konferencji prasowej Trump.

Rząd federalny przeznaczył 50 miliardów dolarów na działania związane z przygotowaniem szpitali oraz ośrodków medycznych do przeprowadzania testów oraz leczenia osób zarażonych koronawirusem.

Prezydent Trump wezwał do natychmiastowej akcji postawienia wszystkich szpitali oraz personelu medycznego w stan gotowości. Powiedział, że rząd federalny współpracuje z innymi państwami w kwestii ograniczenia zakażeń.

Doktor Deborah Birx, która koordynuje działania Białego Domu w kwestii walki z koronawirusem poinformowała, że w ciągu dwóch tygodni wypracowano testy na COVID-19.

- Dzięki doświadczeniom, które mamy z walką z HIV w bardzo krótkim czasie byliśmy w stanie wyprodukować testy, które już są dostępne

- powiedziała Birx.

Doktor Anthony Fauci, dyrektor Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych zapewnił, że zakażenia wirusem będą opanowane. Prezydent Donald Trump poinformował, że za tydzień będzie dostępnych 1.5 milion testów wyprodukowanych przez firmę farmaceutyczną Roche.