Koronawirus w Korei Północnej? "Jesteśmy w miarę pewni, że mają"

Wojska Korei Północnej były uziemione przez około 30 dni z powodu obaw o rozprzestrzenianie się koronawirusa – poinformował dziś dowódca sił USA stacjonujących w Korei Południowej generał Robert Abrams. Ocenił też, że w KRLD mogą już być przypadki Covid-19.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

- Widzieliście publiczne oświadczenia Korei Północnej. Utrzymują, że nie mają przypadków Covid-19. To zamknięty kraj, więc nie mogę zdecydowanie powiedzieć, że mają przypadki, ale jesteśmy w miarę pewni, że mają

- powiedział Abrams podczas wideokonferencji z dziennikarzami w Pentagonie.

- Wiem natomiast, że ich siły zbrojne zasadniczo były uziemione przez około 30 dni i dopiero niedawno wznowiły rutynowe ćwiczenia

 - dodał generał, cytowany przez południowokoreańską agencję prasową Yonhap.

Korea Północna leży pomiędzy Koreą Południową, a Chinami, gdzie pod koniec 2019 roku wybuchła epidemia nowego koronawirusa. Chiny i Korea Płd. należą do państw najbardziej dotkniętych patogenem. Mimo to władze w Pjongjangu nie zgłosiły dotychczas żadnego przypadku zakażenia.

By ustrzec się przed wirusem, Korea Płn. zacieśniła kontrolę na granicy z Chinami i zaostrzyła przepisy dotyczące kwarantanny cudzoziemców. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzegała, że patogen może być szczególnie niebezpieczny dla krajów ze słabymi systemami opieki zdrowotnej.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus #Korea Północna

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo