Gdańsk: masowo anulowane rezerwacje

/ erwinbauer

  

Nawet 70 proc. rezerwacji zostało w marcu odwołanych w gdańskich hotelach - wynika z informacji Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Z przyjazdów do Trójmiasta rezygnują zarówno klienci indywidualni, jak i grupy.

Na Pomorzu branża turystyczna odczuwa negatywne skutki pandemii koronawirusa. Odwoływane są zarówno rezerwacje indywidualne, jak i grupowe przyjazdy do Trójmiasta np. na konferencje.

Jak poinformował Michał Brandt z Gdańskiej Organizacji Turystycznej, "GOT jest w stałym kontakcie z partnerami. Przeprowadziliśmy także badanie, z którego wynika, że w 72 proc. hoteli w Gdańsku liczba rezerwacji w marcu 2020 będzie o 30 do 70 proc. niższa niż przed rokiem.

Brandt dodał, że GOT jest na etapie zbierania danych. "Pomogą nam one ocenić sytuację i zadecydować o ewentualnych krokach. Współpracujemy w tej kwestii z Urzędem Miejskim w Gdańsku" - dodał Brandt.

GOT planuje spotkanie władz Gdańska z branżą, jednak ze względu na wzrostowy trend ilości zarażeń w Polsce, na razie nie wiadomo, kiedy do takiego spotkania dojdzie.

"Na podstawie wspomnianych badań, w przeciągu najbliższych dni i we współpracy z odpowiednimi jednostkami, opracujemy bazowy zestaw informacyjny, który przekażemy branży drogą elektroniczną"

– mówił Brandt.

Wszystkie sygnały przychodzące do GOT z branży turystycznej są jednoznacznie negatywne.

"Za wcześnie, aby szacować straty, jednak wirus będzie miał długofalowe, negatywne skutki dla całej branży. Dotyczy to Polski, Europy, a w zasadzie całego świata. Światowa Organizacja Turystyki szacuje, że łączne straty roczne będą na poziomie 30-50 mld USD"

– dodaje Michał Brandt. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...


Koronawirus coraz częściej dotyka młodych. „1/4 zakażeń w Polsce to osoby poniżej 30 roku życia”

Zdjęcie ilustracyjne / @GIS_gov

  

Dotychczas wydawało się że ludzie młodzi są w obliczu pandemii stosunkowo bezpieczni, rzeczywistość wygląda jednak zgoła inaczej. - Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia - podał dziś wieczorem Główny Inspektorat Sanitarny. "Nie lekceważ zagrożenia" - apeluje GIS, przestrzegając przed narażaniem zdrowia i życia.

"Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia! Zastanów się, czy NAPRAWDĘ musisz wyjść z domu? Nie narażaj zdrowia i życia swojego i swoich bliskich. Nie lekceważ zagrożenia"

- podał na Twitterze Główny Inspektorat Sanitarny.

Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielę wieczorem, że liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 1862. W wyniku COVID-19 umarło 22 pacjentów. Pierwszy przypadek choroby w Polsce potwierdzono 4 marca. Od piątku, 20 marca, obowiązuje stan epidemii.

[polecam:https://niezalezna.pl/319604-dwie-nowe-ofiary-koronawirusa-w-polsce-przybylo-kolejnych-91-przypadkow-zakazen]

W tym tygodniu również eksperci CBOS zwrócili uwagę, że apele o przestrzeganie ograniczeń dotyczących epidemii powinny być kierowane do ludzi młodych.

"Apele o przestrzeganie ograniczeń związanych z epidemią COVID-19 powinny być adresowane do grup skłonnych do bagatelizowania niebezpieczeństw z nią związanych. A więc przede wszystkim do ludzi młodych (do 35. roku życia), którzy częściej niż inni lekceważyli wyjątkowość tej choroby, niespecjalnie bali się zarażenia"

- podało CBOS przytaczając badania z początku epidemii koronawirusa, gdy Polacy nie byli jeszcze w pełni przekonani o wyjątkowości choroby COVID-19.

[polecam:https://niezalezna.pl/319601-nowy-raport-o-koronawirusie-w-polsce-resort-zdrowia-publikuje-statystyki]

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts