Akcja #zostanwdomu z coraz większym zasięgiem! Tylko Kuźniar jakiś taki... niezadowolony

Po ogłoszeniu przez WHO pandemii koronawirusa na portalach społecznościowych ruszyła akcja „Zostań w domu”. W jej ramach internauci wykorzystując #zostanwdomu dzielą się doświadczeniami z domowej kwaranatanny, polecają filmy, czy książki do przeczytania. W akcję zaangażowali się też sportowcy, czy politycy.

Jill Wellington; pixabay.com / Creative Commons CC0

Z powodu zagrożenia koronawirusem, rząd, lekarze, czy samorządowcy apelują o pozostanie w domach i ograniczenie kontaktów, które mogą sprzyjać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Do pozostania w domach zachęcają też na portalach społecznościowych internauci, którzy zorganizowali akcję #zostanwdomu. Akcja robi się coraz popularniejsza i z każdym dniem przyłącza się do niej coraz więcej osób.

W jej ramach internauci opowiadają o swoich spostrzeżeniach dotyczących koronawirusa, prezentują najnowsze informacje związane z pandemią, dzielą się radami i wskazówkami jak nie zachorować oraz doświadczeniami z domowej kwarantanny. Polecają także filmy warte obejrzenia i książki.
Do akcji włączyli się też politycy, czy sportowcy m.in. wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Bardzo fajna akcja #zostanwdomu. Pamiętajcie, że korytarz może pełnić ważną funkcję sportową.
- napisał na Twitterze wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości, publikując poniżej wideo z dzieckiem grającym w piłkę nożną w domu.

Krótki apel do naszej wspaniałej młodzieży: Dołączcie do akcji #zostanwdomu - walka z #koronawirus to nasza wspólna odpowiedzialność! Nie traktujmy czasu wolnego jako okazji do spotkań poza domem i imprez. W naszych rękach leży dziś zdrowie Polek i Polaków.
- napisał na Twitterze wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

Przyłączył się też do niej Andrzej Bargiel, himalaista, narciarz wysokogórski, pierwszy człowiek, który zjechał na nartach z K2.

#zostanwdomu poczytaj, obejrzyj dobry film, pracuj/ucz się zdalnie jeśli to tylko możliwe, poćwicz w mieszkaniu. W tych trudnych dniach bądźmy zdyscyplinowani i odpowiedzialni, tylko tak możemy powstrzymać tego paskudnego wirusa.
- zaapelował.

Z kolei Zbigniew Boniek na Twitterze umieścił hasło #zostanwdomu, a pod nim swoje wystąpienie po czwartkowym nadzwyczajnym posiedzeniu Zarządu PZPN w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Nie jest to dla nikogo przyjemne. Natomiast sytuacja, która w tej chwili w naszym kraju wynikła, powoduje tylko, że izolowanie się jednego od drugiego może spowodować powrót do normalności. Miejmy nadzieję, że ten stan będzie trwał jak najkrócej. Zależy to od waszej świadomości, waszej mądrości, od umiejętności dostosowania się do tej sytuacji wyjątkowej. Chcielibyśmy, żeby mecze piłkarskie odbywały się w normalnej sportowej atmosferze z udziałem publiczności, ale to zależy wszystko od nas.
- podkreśli Boniek.

Lekarze apelują do wszystkich o odpowiedzialne zachowanie. Jedną z najlepszych metod zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa jest przebywanie w odosobnieniu, unikanie dużych skupisk ludzkich, przbywania na imprezach i rezygnacja ze spotkań towarzyskich.

Ten pomysł nie przypadł jednak do gustu Jarosławowi Kuźniarowi. Dziennikarz na Twitterze krytykuje decyzję o zamykaniu szkół i „wygaszaniu imprez”.

Zamykanie szkoły po szkole, wyganianie dzieciaków z przedszkoli, wygaszanie imprez, blokady kin, muzeów, teatrów to czyste szaleństwo. Od polityków i mediów oczekiwałbym opanowania, dojrzałości, braku manipulacji i sensacji. Wiem, za dużo.
- żali się Kuźniar

Jednak zdecydowana większość internautów jest innego zdania i akcja #zostanwdomu z każdą chwilą coraz bardziej zyskuje na popularności.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#pandemia #epidemia #internauci #Twitter #Jarosław Kuźniar ##zostanwdomu #koronawirus

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo