Jak poinformowała w komunikacie rzeczniczka urzędu miasta w Elblągu Joanna Urbaniak, w związku z zawieszeniem zajęć w placówkach opiekuńczych i oświatowych prezydent Witold Wróblewski apeluje do dzieci, młodzieży i rodziców o rozwagę oraz zachowanie w tym szczególnym okresie specjalnych środków ostrożności.

Chodzi o unikanie zatłoczonych miejsc, nieorganizowanie spotkań towarzyskich, niewychodzenie do klubów, dyskotek, czy na imprezy, nieprzebywanie w galeriach handlowych.

Elbląscy strażnicy miejscy w związku z tym wzmacniają działania profilaktyczne i prewencyjne. Od dziś rozpoczynają się patrole miejsc częstych zgromadzeń dzieci i młodzieży. Chodzi m.in. o centra handlowe, parki, skate park czy miejsca rekreacji Gęsią Górę czy Bażantarnię.

Strażnicy miejscy będą przede wszystkim uświadamiać przebywającej tam młodzieży zagrożenia związane ze spędzeniem czasu w dużych skupiskach ludzkich. Prezydent zwrócił się również z apelem do właścicieli pubów i klubów o rozważanie możliwości przełożenia bądź odwołania planowanych imprez i wydarzeń, skupiających większą ilość osób, do czasu gdy sytuacja epidemiologiczna w kraju ulegnie stabilizacji.