Przebój Disneya „Mulan” to najnowszy film, którego premierę przełożono, ponieważ eksperci show-biznesu oszacowali, że rynek ogółem straci kilka miliardów dolarów na panice związanej z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19.

Film miał wejść na ekrany brytyjskich kin 27 marca, a jego gwiazdy zgromadziły się w Londynie już w czwartek europejskiej prapremierze.

Disney poinformował, że film zostanie wprowadzony na ekrany w bliżej nieokreślonym dniu, wraz z horrorami „The New Mutants” and „Antlers”.

Akcje w Cineworld w Wielkiej Brytanii spadły w czwartek o 24%, a firma oświadczyła, że rozprzestrzenianie się koronawirusa może w najgorszym przypadku uniemożliwić spłatę długów.

Nadchodzące premiery „A Quiet Place 2” oraz najnowszy film „Szybcy i wściekli” również zostały przełożone.

John Krasiński, scenarzysta i reżyser filmu „A Quiet Place 2”, ogłosił, że jego film, wyprodukowany przez Paramount Pictures, nie wejdzie na ekrany zgodnie z planem w przyszłym tygodniu, ale zostanie przełożony bliżej nieznany termin.

Portal przypomina, że premiera filmu o przygodach Jamesa Bonda „No Time To Die”, jedna z największych w tym roku, została przesunięta z kwietnia na listopad.

Disney poinformował także, że zamyka parki tematyczne w Kalifornii od soboty do końca miesiąca, mimo że nie zgłoszono żadnych przypadków koronawirusa w Disneyland Park ani Disney California Adventure Park.

Walt Disney World Resort na Florydzie i Disneyland Paris Resort również będą zamknięte od niedzieli do końca miesiąca, ogłosił Walt Disney Company.

Ograniczenia w podróżach i odwołanie dużych imprez publicznych w niektórych częściach świata spowodowało, że wiele gwiazd muzyki odwołuje koncerty, w tym: The Who, Billie Eilish i Madonna.