Urzędy Skarbowe będą zamknięte. Kontakt - telefoniczny lub mailowy

Ze względu na rozprzestrzenianie się koronowirusa, od piątku 13 marca do 27 marca br. urzędy skarbowe będą zamknięte - poinformowała rzeczniczka prasowa szefa Krajowej Administracji Skarbowej Anita Wielanek. Kontakt z fiskusem będzie możliwy przez telefon bądź internet.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

- Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa decydowaliśmy się na czasowe ograniczenie dostępu do urzędów skarbowych w całej Polsce. Potrwa ono od 13 do 27 marca 2020 roku

 - powiedziała Wielanek.

Zaznaczyła, że kontakt z fiskusem będzie możliwy, ale nie osobiście w urzędzie.

- Zachęcamy do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu z KAS

 - dodała.

Krajowa Administracja Skarbowa apeluje o korzystanie z e-usług oraz kontaktu z urzędami skarbowymi poprzez e-PUAP i infolinie. Administracja skarbowa przypomina, że Twój e-PIT i e-Deklaracje, dostępne na portalu podatki.gov.pl, pozwalają na rozliczanie podatków bez wizyty w urzędzie skarbowym.

KAS zachęca też, by w razie jakichkolwiek wątpliwości kontaktować się telefonicznego ze swoim urzędem skarbowym – wykaz numerów dostępny jest stronach urzędów. Dodano, że podatki można rozliczyć na dwa sposoby: on-line poprzez Twój e-PIT, e-Deklaracje, e-PUAP.

- W urzędzie – poprzez wrzucenie deklaracji, pism, innych dokumentów do wystawionych urn. W tym przypadku bez potwierdzenia wpływu do urzędu

- dodano.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Urząd Skarbowy #koronawirus

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo