Podjęto decyzje o wprowadzeniu specjalnych przepisów w kwestii pomocy finansowej dla małych i średnich firm oraz pomoc tym, którym grozi utrata mieszkania. W mieście powstanie także 100 miejsc, w których można będzie umyć ręce.

Od soboty będzie zamknięty Disneyland w Kalifornii, oraz w Orlando na Florydzie. Jest to 4 przypadek zamknięcia tego słynnego parku rozrywki, od momentu jego powstania. Pierwszy raz miało to miejsce w 1963 roku, gdy cała Ameryka była pogrążona w żałobie po zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy'ego, drugi raz po trzęsieniu ziemi w Northridge w 1994 roku, a trzeci raz 11 września 2001 po ataku terrorystycznym na USA.

Za decyzją Disneylandu podążyły władze wytwórni filmowej NBC Universal i podjęto decyzję o zamknięciu drugiego pod względem rozmiaru i wielkości po Disneylandzie parku rozrywki w Los Angeles jakim jest Universal.

W całej tej tragicznej sytuacji dobrą wiadomością dla setek pracowników zatrudnionych w branży turystycznej jest to, że podczas wolnych dni będą otrzymywać wynagrodzenie tak jak by pracowali.

Odwołano większość imprez organizowanych na terenie hrabstwa Los Angeles. NBA i NFL nie tylko odwołały nadchodzące mecze, ale podjęto decyzje zamknięcia sezonu sportowego aż do odwołania.
Jeden z największych festiwali muzycznych w USA, Cochella, który był zaplanowany na 10 -12 kwietnia został przeniesiony na październik.

W San Francisco zamknięto szkoły. Decyzje o zamykaniu placówek dydaktycznych podejmowane są na poziomie władz danego hrabstwa. Niebawem w Los Angeles zostanie podjęta decyzja co do zamknięcia szkół publicznych.

Do tego momentu odnotowano 1762 potwierdzonych zarażeń koronawirusem w USA, zmarło 41 osób. Kalifornia jest na 3 miejscu po stanie Waszyngton oraz Florydzie pod względem liczby zarażeń. Jest ich obecnie 251, w tym 142 w Północnej Kalifornii oraz 4 ofiary śmiertelne.

Wraz z zamknięciem granic USA drastycznie spadły ceny biletów lotniczych. W marcu i kwietniu można polecieć z Los Angeles do Waszyngtonu i z powrotem za niecałe 100 dolarów, gdy normalnie za bilety w samolotach linii United czy American Airlines trzeba zapłacić około 500 dolarów.

Odwołane są także rejsy statków pasażerskich linii Princess oraz Disney. Dzisiaj z portu Los Angeles w Long Beach wypłynął tylko statek linii Carnaval oferując podróżnym znacznie niższe ceny biletów.