Kolejna manipulacja! Przerobiona wypowiedź prof. Krasnodębskiego wzbudziła kontrowersje

Wczorajsza wizyta profesora Zdzisława Krasnodębskiego w Polskim Radiu przyniosła niespodziewane kontrowersje. Oto bowiem ze zwykłej wypowiedzi na temat koronawirusa wycięto jego bardzo ważną część i tak spreparowaną umieszczono na Twitterze. Tam na "fake newsa" nabrać się dał m.in. były premier Leszek Miller.

prof. Zdzisław Krasnodębski
Screen Polskie Radio

Oryginalny przebieg rozmowy europosła PiS z red. Grzegorzem Jankowskim był następujący:

- Jest jeszcze taki jeden aspekt, który ktoś cynicznie mógłby powiedzieć: no cóż, ten wirus jest głównie niebezpieczny dla osób powyżej lat 60, więc gdyby rzeczywiście nastąpił ten bardzo czarny scenariusz, no to cóż, nasze społeczeństwa się trochę odmłodzą, prawda?

- powiedział profesor Zdzisław Krasnodębski.

Na uwagę prowadzącego, że brzmi to strasznie, prof. Krasnodębski ponownie zaznaczył: "Przepraszam, że to brzmiało tak cynicznie, ale rzeczywiście ktoś mógłby tak pomyśleć i powiedzieć" - wyraźnie dając do zrozumienia, że nie jest to jego opinia a przytoczenie pewnego typu rozumowania.

Natomiast w wersji internetowego manipulatora, wstawkę o tym że "ktoś mógłby cynicznie powiedzieć" usunięto, wkładając słowa w usta samego profesora. Wersja okrojona posiadała tylko tekst: "Ten wirus jest głównie niebezpieczny dla osób powyżej lat 60-ciu więc gdyby rzeczywiście nastąpił ten bardzo czarny scenariusz no to cóż, nasze społeczeństwa się trochę odmłodzą, prawda"

Oryginału szukać można ze świecą, ale przeróbkę zacytował nawet przejęty Leszek Miller, komentując ją słowami "Cholera, to chyba o mnie".

 

 

Oryginalnego nagrania można posłuchać tutaj (początek od 10:50).

 

 Źródło: niezalezna.pl, Polskie Radio, Telewizja Republika

 

#Zdzisław Krasnodębski #prof. zdzisław krasnodębski #Leszek Miller #manipulacja #Twitter #koronawirus #fake news

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo