Do tej pory UEFA zapewniała, że nie planuje przekładać zaplanowanego od 12 czerwca do 12 lipca turnieju, który ma się odbyć w 12 krajach. Ostatnio jednak sytuacja się zmieniła, odwołano wiele meczów ligowych i pucharowych, inne odbywają się bez udziału kibiców, jak w Polsce.

We wtorek odbędzie się wideokonferencja 55 narodowych europejskich federacji piłkarskich, podczas której zostanie omówiona aktualna sytuacja związana z pandemią koronawirusa. Według "L'Equipe", a także anonimowego źródła agencji AP, UEFA jest bliska podjęcia decyzji o przełożeniu turnieju. Dałoby to czas na dokończenie rozgrywek ligowych i w europejskich pucharach. UEFA musiałaby jednak zawrzeć porozumienie ze światową federacja FIFA, która na przyszły rok zaplanowała klubowe mistrzostwa świata w nowym formacie.

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 126 tys. przypadków zakażenia i ok. 4,6 tys. zgonów spowodowanych tym wirusem.