Formuła 1: Hamilton w szoku, wyścig pomimo koronawirusa, McLaren się wycofał

Mistrz świata Lewis Hamilton uznał za szokujące, że mimo pandemii koronawirusa trwają przygotowania do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Australii w Melbourne, inaugurującego sezon mistrzostw świata w 2020 roku. Ze startu wycofał się zespół McLaren. U jednego z jego członków zdiagnozowano koronawirusa.

twitter.com/McLarenF1

Osoba z McLarena, której dane nie zostały ujawnione, trafiła pod opiekę służb medycznych zaraz po tym, jak zaczęła wykazywać objawy choroby. Po otrzymaniu wyniku testu postanowiono, że zostanie poddana kwarantannie.

Jak podkreślono w komunikacie brytyjskiego teamu, decyzję o wycofaniu podjęto w trosce o wszystkich ludzi związanych z Formułą 1. Kierowcami McLarena są Hiszpan Carlos Sainz jr i Brytyjczyk Lando Norris. Wcześniej informowano także o możliwości zarażeń u pojedynczych osób w innych ekipach, ale rezultaty badań były negatywne.

McLaren wycofał się z wyścigu. Lewis Hamilton sugeruje, że liczą się pieniądze nie zdrowie. Inauguracja sezony Formuły 1 odbędzie się pomimo pandemii koronawirusa?

Mistrz świata Lewis Hamilton uznał za szokujące, że mimo pandemii koronawirusa trwają przygotowania do niedzielnego wyścigu. Zasugerował, że dla organizatorów ważniejsze są pieniądze niż zdrowie.

Świetnie, że jesteśmy zdrowi i możemy się ścigać, ale z drugiej strony to dla mnie szokujące, że tutaj jesteśmy i jakby nigdy nic szykujemy się do wyścigu

- powiedział brytyjski kierowca dziennikarzom zebranym w centrum prasowym obiektu Albert Park i dodał:

To trochę dziwne, że jest w tym pokoju tak dużo osób, że wokół kręci się tylu kibiców. Rano widzieliśmy, że prezydent Donald Trump zamknął granice USA dla Europy, NBA zawiesiła rozgrywki... Zatem reszta świata reaguje, choć nie wiem, czy nie za późno, a Formuła 1 trwa.

Na piątek zaplanowano dwie sesje treningowe, w sobotę o godz. 7 czasu polskiego mają się odbyć kwalifikacje, zaś w niedzielę o 6.10 pierwszy wyścig w tym sezonie.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#McLaren #koronwirus #Lewis Hamilton #Formuła 1 #koronawirus

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo