Destrukcyjny strach

  

Publicysta „Dziennika Gazety Prawnej” napisał, że Jarosław Kaczyński „nadwyrężył opinię”, że „jest wszechwładny”, że politycy PiS uznali, iż „emocje lidera należy okiełznać”, prezydent wymusił dymisję Jacka Kurskiego z TVP, a „prezes okazał się do pokonania od wewnątrz”. To nie pierwsze głupstwa, jakie napisał Piotr Zaremba, a rzeczywistość zaprzeczyła im już w dniu publikacji tekstu.

Ciekawsza od kontrfaktycznego opisu jest gorliwość autora w wypatrywaniu rzekomej słabości lidera PiS. To życzeniowe pisanie, zdradzające, jak bardzo Piotr Zaremba chciałby, by Jarosław Kaczyński wreszcie przegrał. To psychologicznie zrozumiałe – autor niegdyś „prawicowy”, utalentowany publicysta, obarczony jest słabością charakteru widoczną dla otoczenia. Nie potrafił w czasie największych napięć w sporze o kształt Rzeczypospolitej utrzymać gardy. Dziś gorliwie życzy Kaczyńskiemu klęski, racjonalizując własną rejteradę. W środowisku dziennikarskim od dawna istnieje słowo „zarembizm”, ironicznie opisujące konformizm jako sposób na zarobkowanie w mediach III RP. Trochę żal, ale lęk potrafi zniszczyć i znacznie większy talent niż ten, który dostał od Pana Boga redaktor Zaremba.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts