Panika i spokój

  

Zataczająca coraz szersze kręgi epidemia COVID-19 wywołuje niepokój. I nie ma się czemu dziwić, ponieważ na razie nie ma na nią szczepionki, a prognozowany czas jej powstania to kilkanaście miesięcy. Jedynym zaś pewnym lekarstwem jest unikanie infekcji. Aby ograniczyć prawdopodobieństwo zarażenia koronawirusem, należy stosować stare, sprawdzone metody: higiena, unikanie skupisk ludzkich, a przede wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek. Bo najgorsze, co może nas spotkać, to uleganie panice.

Nie ma sensu wykupywanie kilogramów produktów spożywczych, leków na zapas czy środków higienicznych. Należy natomiast się stosować do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz ministra zdrowia. Bezpośrednim wyzwaniem jest zagospodarowanie przymusowego wolnego czasu. Jak słusznie zauważyli przedstawiciele rządu, zamknięte niektóre urzędy i placówki oświatowe to nie jest urlop, lecz kwarantanna. I należy się zachowywać jak na kwarantannie, a nie jak na urlopie: chodzić po sklepach, galeriach handlowych w poszukiwaniu rozrywki czy jeździć na zbiorowe wycieczki. Jeżeli jest taka konieczność, ci, którzy nie muszą wychodzić, niech zostaną w domach. I niech zachowają spokój.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts