Prokuratura ma już billingi gen. Petelickiego

  

Jak dowiedział się portal Niezależna.pl, prokuratura otrzymała wykaz ostatnich połączeń przed śmiercią gen. Petelickiego. Oznacza to, że prokuratorzy wiedzą, kto jako ostatni rozmawiał z generałem. Dowiedzieliśmy się też, że wciąż nie ma potwierdzenia dla lansowanej w mediach tezy, że przyczyną ewentualnego samobójstwa gen. Petelickiego były problemy zdrowotne.

Jeszcze w czerwcu pisaliśmy, że prokuratura ociąga się z wystąpieniem o billingi rozmów gen. Sławomira Petelickiego. Dziś w rozmowie z portalem Niezależna.pl rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura potwierdził, że prokuratura dysponuje już billingami gen. Petelickiego i wie, kto był ostatnią osobą, z którą przed śmiercią kontaktował się generał. Ślepokura oświadczył, że ze względu na dobro śledztwa nie może udzielić żadnych dodatkowych informacji na ten temat.

Z informacji uzyskanych w prokuraturze przez portal Niezależna.pl wynika, że postępowanie ws. śmierci gen. Petelickiego nadal jest w toku. Przesłuchano już kilkunastu świadków, a prokuratura oczekuje na opinię z sekcji zwłok. Rzecznik prokuratury potwierdził także, że znaleziony przy ciele gen. Petelickiego pistolet marki Heckler and Koch był zarejestrowany na generała.

Poproszony o komentarz w sprawie lansowanej przez media tezy, zgodnie z którą przyczyną ewentualnego samobójstwa gen. Petelickiego mogły być problemy zdrowotne, Dariusz Ślepokura przyznał jedynie, że prokuratura zwróciła się o udostępnienie dokumentacji medycznej.

- Nie wypowiadamy się na temat stanu zdrowia gen. Petelickiego. Mogę jedynie powiedzieć, że zwróciliśmy się o udostępnienie dokumentacji medycznej generała – oświadczył w rozmowie z portalem Niezależna.pl rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.Po naszej publikacji informację o billingach Petelickiego podała PAP. Oczywiście agencja nie powołała się na portal Niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Śmierć po obrazie Mahometa w sieci

zdjęcie ilustracyjne / Marco Verch Professional Photographer and Speacker CC BY 2.0

  

Co najmniej cztery osoby zginęły, a około 50 odniosło obrażenia dziś w starciach z policją, które wybuchły na południu Bangladeszu z powodu obraźliwego wpisu na Facebooku o proroku Mahomecie - poinformowała miejscowa policja.

Do starć doszło w dystrykcie Bhola, około 200 km od Dhaki, gdy kilkuset muzułmanów zebrało się, by żądać natychmiastowego postawienia przed sądem domniemanego autora wpisu, zatrzymanego już w piątek hindusa.

- Protestujących zapewniono, że oskarżony trafił do aresztu i wszczęto wobec niego działania prawne, ale oni nie słuchali i zaczęli obrzucać funkcjonariuszy kamieniami

- powiedział przedstawiciel lokalnej policji Salahuddin Miah.

Według jego relacji policjanci w samoobronie zaczęli strzelać ślepymi nabojami, ale „tłumu był nie do opanowania” i zmusił funkcjonariuszy do schronienia się w jednym z okolicznych budynków.

W 160-milionowym Bangladeszu, w którym ponad 90 proc. mieszkańców stanowią wyznawcy islamu, co pewien czas dochodzi do wybuchów przemocy na tle wyznaniowym.

W październiku 2016 roku w dystrykcie Brahmanbaria na wschodzie kraju wybuchły protesty wywołane publikacją w mediach społecznościowych fotomontażu, który przedstawiał hinduistycznego boga Śiwę w sanktuarium Al-Kaba w Mekce, zawierającym Czarny Kamień, który stanowi dla muzułmanów największą świętość.

Od publikacji zdjęcia w Bangladeszu zdewastowano około 200 świątyń, domów i firm należących do wyznawców hinduizmu, a policja aresztowało 78 muzułmanów podejrzanych o dopuszczenie się tych aktów wandalizmu oraz hindusa podejrzanego o opublikowanie kontrowersyjnego wizerunku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl