Prokuratura ma już billingi gen. Petelickiego

Jak dowiedział się portal Niezależna.pl, prokuratura otrzymała wykaz ostatnich połączeń przed śmiercią gen. Petelickiego.

Jak dowiedział się portal Niezależna.pl, prokuratura otrzymała wykaz ostatnich połączeń przed śmiercią gen. Petelickiego. Oznacza to, że prokuratorzy wiedzą, kto jako ostatni rozmawiał z generałem. Dowiedzieliśmy się też, że wciąż nie ma potwierdzenia dla lansowanej w mediach tezy, że przyczyną ewentualnego samobójstwa gen. Petelickiego były problemy zdrowotne.

Jeszcze w czerwcu pisaliśmy, że prokuratura ociąga się z wystąpieniem o billingi rozmów gen. Sławomira Petelickiego. Dziś w rozmowie z portalem Niezależna.pl rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura potwierdził, że prokuratura dysponuje już billingami gen. Petelickiego i wie, kto był ostatnią osobą, z którą przed śmiercią kontaktował się generał. Ślepokura oświadczył, że ze względu na dobro śledztwa nie może udzielić żadnych dodatkowych informacji na ten temat.

Z informacji uzyskanych w prokuraturze przez portal Niezależna.pl wynika, że postępowanie ws. śmierci gen. Petelickiego nadal jest w toku. Przesłuchano już kilkunastu świadków, a prokuratura oczekuje na opinię z sekcji zwłok. Rzecznik prokuratury potwierdził także, że znaleziony przy ciele gen. Petelickiego pistolet marki Heckler and Koch był zarejestrowany na generała.

Poproszony o komentarz w sprawie lansowanej przez media tezy, zgodnie z którą przyczyną ewentualnego samobójstwa gen. Petelickiego mogły być problemy zdrowotne, Dariusz Ślepokura przyznał jedynie, że prokuratura zwróciła się o udostępnienie dokumentacji medycznej.

- Nie wypowiadamy się na temat stanu zdrowia gen. Petelickiego. Mogę jedynie powiedzieć, że zwróciliśmy się o udostępnienie dokumentacji medycznej generała – oświadczył w rozmowie z portalem Niezależna.pl rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.Po naszej publikacji informację o billingach Petelickiego podała PAP. Oczywiście agencja nie powołała się na portal Niezalezna.pl

 

 Źródło:

Piotr Łuczuk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo