Ze strony KEP obradom współprzewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz, Przewodniczący Rady KEP ds. Ekumenizmu, a ze strony PRE abp Abel, wiceprezes Polskiej Rady Ekumenicznej (Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny). W zebraniu wzięli udział: bp Andrzej Czaja (Kościół rzymskokatolicki), bp Andrzej Siemieniewski (Kościół rzymskokatolicki), bp Marek Izdebski (Kościół Ewangelicko-Reformowany) oraz ks. Sławomir Pawłowski SAC (Kościół rzymskokatolicki) i ks. Grzegorz Giemza (Kościół Ewangelicko-Augsburski).

Jak informują duchowni w komunikacie po obradach, w trakcie spotkania podkreślono znaczenie wspólnych obchodów 20-tej rocznicy „Deklaracji Kościołów w Polsce na progu Trzeciego Tysiąclecia: Sakrament chrztu znakiem jedności”. 

"Omówiono ekumeniczne obchody 450-tej rocznica podpisania Zgody Sandomierskiej, które odbędą się 20 czerwca w Sandomierzu. Przedstawiono plany 5. Ekumenicznej pielgrzymki dla sprawiedliwości klimatycznej z Zielonej Góry do Glasgow. Bp Andrzej Siemieniewski przedstawił relację ze współpracy z Polskim Forum Chrześcijańskim, jego działania i plany"

- czytamy w komunikacie.

W związku ze wzrastającą liczbą zachorowań wywołanych przez koronawirusa Komisja Dialogu KEP i PRE zachęca chrześcijan w Polsce do wytrwałej i pełnej wiary modlitwy. Wyraża bliskość z wszystkimi dotkniętymi chorobą i ich rodzinami oraz składa wyrazy wdzięczności tym, którzy w związku z epidemią pełnią służbę na rzecz bliźnich. Niech Boży Duch wspiera nas w roztropności i w nadziei.