Rząd informuje w „GPC”

Do początku kwietnia w „Gazecie Polskiej Codziennie”, na trzeciej stronie, będą pojawiać się najnowsze informacje w sprawie koronawirusa. Bieżące komunikaty i zarządzenia premiera znajdziecie Państwo na naszych łamach.

zdjęcie ilustracyjne
Adam Guz KPRM

Akcję informacyjną rząd zaczął już kilka tygodni temu. W jej ramach w telewizjach ukazują się informacje dotyczące ochrony przed koronawirusem oraz o tym jak postępować w wypadku gdy podejrzewamy u siebie zarażenie. Od poniedziałku w Gazecie Polskiej Codziennie, na stronie trzeciej publikujemy najnowsze wskazania rządu. Akcja potrwa w zależności od potrzeby nawet do początku kwietnia. Tymczasem stale namawiamy do stosowania podstawowych sposobów ochrony. Kluczowe dla zdrowia jest częste mycie rąk. Jeżeli już macie państwo wysoką gorączkę i duszności należy przede wszystkim skontaktować się telefonicznie ze służbami sanitarnymi. Należy unikać dużych skupisk ludzkich i zdrowo się odżywiać. Do rozmówców nie powinniśmy zbliżać się na odległość mniejszą niż 1,5 metra. Powinniśmy również czyścić swój telefon. „W obliczu koronawirusa polskie społeczeństwo powinno być i jest jednością. Rząd czy samorząd, lewica czy prawica - wszyscy działamy wspólnie i w porozumieniu”napisał szef rządu na TT po spotkaniu z prezydentami miast i marszałkami województw. W walce z koronawirusem rząd uruchomił już ponad 470 mln zł. Będą także odbywały się raz w tygodniu rozmowy z samorządowcami w ramach wideokonferencji.

Rząd swoją akcję marketingową skierowało do szerokich grup społecznych. Kanał dziecięcy TVP ABC w godzinach 8-13 uruchamia codzienne edukacyjne pasmo programowe, które nie będzie przerywane reklamami – poinformował na swoim portalu społecznościowym premier Mateusz Morawiecki.

„Wszystkie państwowe instytucje łączą siły, by zminimalizować wpływ aktualnej sytuacji na codzienne życie Polaków. TVP ABC w godzinach 8-13 uruchamia codzienne edukacyjne pasmo programowe, które nie będzie przerywane reklamami” - czytamy na jego koncie szefa rządu na Facebooku. „Dodatkowo TVP Kultura oraz główne anteny Telewizji Polskiej przygotowują zmiany w swoich ramówkach, dostosowując je do potrzeb widzów ze względu na decyzję o zamknięciu szkół oraz uczelni wyższych” - dodano.

 

 


Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#koronawirus

Jacek Liziniewicz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo