Pasażerowie opuścili "Costa Fortunę". Na pokładzie zatrzymanego statku było 107 Polaków

Wszyscy pasażerowie wycieczkowca Costa Fortuna, 1631 osób, zeszli już na ląd w Singapurze – poinformowały w środę miejscowe media, powołując się na komunikat władz. Na pokładzie statku znajdowało się 107 Polaków, w tym 105 turystów i dwóch członków załogi.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Wycieczkowiec nie został wcześniej wpuszczony do Malezji i Tajlandii z powodu ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Na statku były m.in. osoby, które niedawno przyjechały z dotkniętych epidemią krajów.

Statek przybył do Singapuru we wtorek rano, a na ląd zaczęli schodzić pierwsi pasażerowie. Do północy z wtorku na środę wszystkim pasażerom zezwolono na opuszczenie statku – napisano we wspólnym komunikacie ministerstwa zdrowia, urzędu morskiego i portowego oraz rady turystyki Singapuru.

Cudzoziemcy zabierani byli bezpośrednio na lotnisko lub do hoteli. Wszyscy obcokrajowcy opuszczą Singapur w ciągu najbliższych dwóch dni – dodano. Nie wspomniano, czy pasażerowie statku będą w hotelach poddawani obserwacji lub kwarantannie.

Kapitan statku ponownie zadeklarował we wtorek rano, że żaden z pasażerów i członków załogi nie miał gorączki ani objawów infekcji dróg oddechowych. Singapurski dziennik „Staits Times” przypomina, że za złożenie fałszywej deklaracji grozi nawet pół roku więzienia.

W komunikacie singapurskich urzędów nie podano liczby pasażerów statku. Według „Straits Timesa” było ich 1631. Nie napisano, czy na ląd zeszli również członkowie załogi.

Zgodnie z wcześniejszymi komunikatami władz stan zdrowia wszystkich pasażerów miał zostać sprawdzony przed ich zejściem na ląd. Osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni były w krajach najbardziej dotkniętych epidemią, takich jak Włochy czy Korea Płd., miały być pojedynczo badane przez lekarzy licencjonowanych przez ministerstwo zdrowia Singapuru.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronawirus #Costa Fortuna #statek #Singapur #kwarantanna #wirus #Chiny #wycieczkowiec

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo