W konferencji, obok premiera udział mają wziąć, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, minister zdrowia Łukasz Szumowski, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg oraz minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

W Polsce potwierdzono dotychczas 25 przypadków koronawirusa, z czego trzy w środę rano. Według danych z wtorku 1055 osób było objętych kwarantanną, a 9366 nadzorem epidemiologicznym.

Po wtorkowym posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego premier poinformował, że zapadła decyzja o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Szef rządu zapowiedział wtedy, że o kolejnych działaniach w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa informacje będą podawane w kolejnych dniach.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ocenił w środę rano w radiowej Jedynce, że na posiedzeniu rządowego zespołu wypracowana zostanie decyzja w sprawie zamknięcia szkół w skali kraju.

O tym, że rządowy zespół zarządzania kryzysowego będzie w środę dyskutował m.in. kwestię zamykania szkół w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa mówił też w środę rano w Polsat News szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Jak stwierdził warianty są dwa: zamykanie stopniowe, strefowe lub na terenie całego kraju.

Rządowy zespół zarządzania kryzysowego to organ opiniotwórczo-doradczy, w którego skład wchodzą premier oraz ministrowie: obrony narodowej, spraw wewnętrznych i administracji, spraw zagranicznych, minister koordynator służb specjalnych. Sekretarzem zespołu jest dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.