Szef BBN o możliwości zamykania szkół: będą ogłoszone kolejne decyzje

Rządowy zespół zarządzania kryzysowego będzie w środę dyskutował m.in. kwestię zamykania szkół w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa; warianty są dwa: zamykanie stopniowe, strefowe lub na terenie całego kraju - powiedział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com /Creative Commons CC0/geralt

W środę odbędzie się kolejne posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego dotyczące koronawirusa. Na godz. 10 zaplanowana jest konferencja prasowa. "Myślę, że tam będą ogłoszone kolejne decyzje" - zapowiedział szef kancelarii premiera.

Soloch pytany w Polsat News o ewentualne zamykanie szkół i uczelni z powodu koronawirusa, zaznaczył, że w dyskusji na ten temat są rozważane dwa warianty albo zamykanie strefowe, czyli na obszarze powiatu czy miasta z dużą ilością zakażeń; drugim wariantem jest wprowadzenie zamykanie szkół na terenie całego kraju.

Jak zaznaczył, oba warianty rodzą określone reperkusje. Solach dodał, że prezydent podczas wtorkowego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego "sondował reakcję ugrupowań opozycyjnych". "One były w sumie pozytywne co do tego, że działania powinny być zdecydowane" - powiedział szef BBN.

Pytany, ku któremu z tych dwóch wariantów składania się prezydent, odparł, że do tej pory nie ma decyzji. "W grę wchodzą dwa warianty. Albo stopniowo to znaczy tam, gdzie jest miasto, powiat, obszar na terenie którego występuję koronawirus, tam powinno się zamknąć wszystkie szkoły, przedszkola" - mówił. Na uwagę, że tak powinno się stać w Warszawie odparł, że "dzisiaj na ten temat będzie dyskutował rządowy zespół zarządzania kryzysowego".

"To jest też związane z danymi statystycznymi zebranymi w ciągu doby, z ogólną oceną sytuacji" - powiedział Soloch.

Według informacji podanych przez resort zdrowia, w Polsce dotąd potwierdzono 25 przypadków zakażenia koronawirusem.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#BBN #szkoły #koronawirus #Paweł Soloch

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo