Uwaga na silny wiatr! Ostrzeżenie dla północnych i południowych województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł w środę przed silnymi wiatrami na północnym wchodzie, wybrzeżu gdańskim i południu kraju. W porywach wiatr może osiągnąć prędkość do 80 km/h.

Ostrzeżenia pogodowe z 11.03.2020
pogodynka.pl - serwis IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla całego województwa warmińsko-mazurskiego, północnych powiatów podlaskiego, części powiatów woj. pomorskiego oraz części województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Tam w porywach wiatr może osiągnąć prędkość do 80 km/h.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia to najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżeń IMGW. Oznacza ono, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#silny wiatr #ostrzeżenie meteo #IMGW #Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej #ostrzeżenie pogodowe #alert pogodowy #wiatr

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo