Łódzkie rekolekcje przełożone. Abp Ryś apeluje o modlitwę i stosowanie się do zaleceń

Metropolita łódzki, abp Grzegorz Ryś zwrócił się z prośbą do proboszczów, by skontaktowali się z dyrektorami szkół na terenie swojej parafii w celu przełożenia rekolekcji wielkopostnych na termin po ustaniu niebezpieczeństwa rozprzestrzeniania się koronawirusa.

abp Grzegorz Ryś
fot. archidiecezja.lodz.pl

Na oficjalnej stronie archidiecezji we wtorek opublikowano komunikat podpisany przez księdza Marcina Wojtasika, przewodniczącego wydziału katechetycznego Kurii Metropolitalnej Łódzkiej. Ksiądz Wojtasik - w imieniu arcybiskupa Grzegorza Rysia - zwrócił się w nim z prośbą do proboszczów, by skontaktowali się z dyrektorami szkół na terenie swojej parafii w celu przełożenia rekolekcji na odpowiedni termin po ustaniu zagrożenia koronawirusem.

Przewodniczący wydziału katechetycznego przypomina także duchownym z archidiecezji łódzkiej, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa obowiązują specjalne przepisy.

Wojewoda Łódzki wydał polecenie nieorganizowania wycieczek i wyjazdów uczniów i dzieci oraz nieprzyjmowania w charakterze gości grup uczniów i dzieci z innych szkół i placówek. Polecenie dotyczy również nieorganizowania zbiorowych wyjść uczniów i dzieci do kin, teatrów, muzeów, rekolekcji itp.

 - wskazano.

Wcześniej, w związku z zagrożeniem koronawirusem, specjalny komunikat do wiernych wystosował arcybiskup Grzegorz Ryś.

W obliczu zagrożenia epidemią, zachęcam wszystkich do ufnej modlitwy o jej opanowanie i oddalenie. Proszę o szczególną modlitwę za wszystkich chorych, ich najbliższych oraz za służbę zdrowia (...). Proszę również, aby z całą roztropnością stosować się do zaleceń odpowiednich władz i służb, których celem jest powstrzymanie epidemii

 – apelował metropolita łódzki.

Arcybiskup Ryś przypomniał też o możliwości przyjmowania komunii świętej na rękę, co "w obecnej nadzwyczajnej sytuacji może być, zwłaszcza w przypadku osób chorych czy narażonych na zarażenie, konieczną formą miłości bliźniego".

Archidiecezja łódzka liczy około 1,35 mln wiernych. Obejmuje część obszaru województwa łódzkiego, podzielona jest na 27 dekanatów i 219 parafii, w tym 65 łódzkich. Na terenie archidiecezji pracuje blisko 750 kapłanów i prawie 490 zakonników i zakonnic.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Grzegorz Ryś #abp grzegorz ryś #Łódź #rekolekcje #rekolekcje wielkopostne #koronawirus

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo