Pielgrzymi na start

  

Sierpień w naszym kraju od wielu lat upływa pod znakiem pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Na pielgrzymim szlaku są już pątnicy z najdalszych zakątków Polski. Pozostałe grupy wyruszą już wkrótce, aby pokłonić się przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Piesza pielgrzymka na Jasną Górę to dla wielu osób prawdziwe wyzwanie. Wiele dni marszu w zmiennych warunkach pogodowych i wyrzeczenie się wygód dnia codziennego często zniechęca, jednak świadomość pokonania własnych słabości i oddanie pokłonu Jasnogórskiej Pani sprawia, że nawet osoby sceptycznie nastawione do pielgrzymowania z czasem dołączają do grona pątników. Pielgrzymi z najdalszych zakątków kraju musieli w tym roku wyruszyć już pod koniec lipca, aby na czas dotrzeć do Częstochowy, przed uroczystymi obchodami Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W najbliższych dniach na pielgrzymim szlaku znajdą się pątnicy z pozostałych diecezji.

Z roku na rok, coraz większą popularność zyskuje także nieco inna forma pielgrzymowania. W wielu parafiach na czas pielgrzymki powstają tzw. stacjonarne grupy pielgrzymkowe. W diecezji kieleckiej pielgrzymka duchowa jest w tym roku nowością. Każdy, kto dołączy do grupy duchowej otrzyma legitymację pielgrzyma z rozważaniami oraz „mapę duchową”, na której zamiast oznaczonych miast, przez które będą przechodzili pielgrzymi, będą wypisane tematy podejmowane w poszczególnych dniach pielgrzymowania.

Okazuje się, że zdecydowana większość diecezjalnych pieszych pielgrzymek przyjęła hasło „Kościół naszym domem”, przyświecające trwającemu rokowi duszpasterskiemu.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Tragiczny wypadek w centrum Warszawy

zdjęcie ilustracyjne, / policja.pl,

  

Mężczyzna nie żyje, a dziecko znajduje się w szpitalu w wyniku wypadku, do którego doszło w niedzielę w Warszawie – poinformował asp. sztab. Tomasz Oleszczuk z Komedy Stołecznej Policji.

Do tragicznego zdarzenia doszło na stołecznych Bielanach ok. godziny 13. Na ulicy Sokratesa na wysokości nr 5 samochód marki bmw potrącił pieszego, który przechodził przez ulicę. Mężczyzna zmarł mimo podjętej reanimacji. Dziecko przebywa w szpitalu.

"Kierowca był trzeźwy" – powiedział Oleszczuk. Dodał, że na miejscu zdarzenia pracuje prokurator. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl