Pielgrzymi na start

  

Sierpień w naszym kraju od wielu lat upływa pod znakiem pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Na pielgrzymim szlaku są już pątnicy z najdalszych zakątków Polski. Pozostałe grupy wyruszą już wkrótce, aby pokłonić się przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Piesza pielgrzymka na Jasną Górę to dla wielu osób prawdziwe wyzwanie. Wiele dni marszu w zmiennych warunkach pogodowych i wyrzeczenie się wygód dnia codziennego często zniechęca, jednak świadomość pokonania własnych słabości i oddanie pokłonu Jasnogórskiej Pani sprawia, że nawet osoby sceptycznie nastawione do pielgrzymowania z czasem dołączają do grona pątników. Pielgrzymi z najdalszych zakątków kraju musieli w tym roku wyruszyć już pod koniec lipca, aby na czas dotrzeć do Częstochowy, przed uroczystymi obchodami Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W najbliższych dniach na pielgrzymim szlaku znajdą się pątnicy z pozostałych diecezji.

Z roku na rok, coraz większą popularność zyskuje także nieco inna forma pielgrzymowania. W wielu parafiach na czas pielgrzymki powstają tzw. stacjonarne grupy pielgrzymkowe. W diecezji kieleckiej pielgrzymka duchowa jest w tym roku nowością. Każdy, kto dołączy do grupy duchowej otrzyma legitymację pielgrzyma z rozważaniami oraz „mapę duchową”, na której zamiast oznaczonych miast, przez które będą przechodzili pielgrzymi, będą wypisane tematy podejmowane w poszczególnych dniach pielgrzymowania.

Okazuje się, że zdecydowana większość diecezjalnych pieszych pielgrzymek przyjęła hasło „Kościół naszym domem”, przyświecające trwającemu rokowi duszpasterskiemu.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Kajakarze utonęli w Jeziorze Ełckim

zdjęcie ilustracyjne / vonpics CC0

  

Dwóch mężczyzn pływających kajakiem utonęło w niedzielę w Jeziorze Ełckim - poinformowała policja. W ten weekend na Warmii i Mazurach utonęło już pięć osób, a jedna osoba zaginiona na jeziorze koło Giżycka jest nadal poszukiwana.

Według policji do tragicznego wypadku doszło dziś po południu na Jeziorze Ełckim. Ciała dwóch zaginionych kajakarzy odnaleziono w wodzie, po kilku godzinach poszukiwań prowadzonych przez straż pożarną.

- Wywrócił się kajak, dwóch mężczyzn wpadło do wody i niestety nie uratowali się. Nie mieli założonych kapoków

- powiedział podkom. Andrzej Szymialis z ełckiej policji.

Policja ustala jeszcze tożsamość obu mężczyzn, którzy utonęli. Okoliczności wypadku ma wyjaśnić śledztwo pod nadzorem prokuratury w Ełku.

Jak powiedział mł. asp. Rafał Jackowski z komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie, ten weekend był wyjątkowo tragiczny nad wodą w woj. warmińsko-mazurskim. 

- Od piątku utonęło pięć osób, a jedna zaginiona jest nadal poszukiwana

- dodał.[polecam:https://niezalezna.pl/284126-mezczyzna-wypadl-z-motorowki]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl