Jak wynika z wewnętrznego komunikatu europarlamentu, który na Twitterze zamieścił The Parliament Magazine, zakażenie koronawirusem potwierdzono u osoby prowadzącej szkolenie zewnętrzne dla pracowników Parlamentu Europejskiego w Brukseli. 

"Podejmowane są wszelkie niezbędne środki w celu ochrony personelu oraz europosłów przed dalszym rozprzestrzenianiem się [choroby]"

- można przeczytać w zamieszczonym fragmencie komunikatu.

Autorzy komunikatu zwrócili się do osób mających styczność z zakażonym z prośbą o pozostanie w domu i monitorowanie swojego stanu zdrowia aż do upłynięcia czasu ewentualnej inkubacji wirusa. 

O kwarantannie poinformowała także korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, Beata Płomecka.


Dzisiaj przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli poinformował, że po pobycie we Włoszech w ostatni weekend będzie kierował europarlamentem ze swojego domu w Brukseli. Jak wskazał sam zainteresowany, tę decyzję podjął w ramach środków ostrożności w związku z epidemią koronawirusa we Włoszech. Zaplanowana na ten tydzień sesja Parlamentu Europejskiego została skrócona. Ma potrwać tylko do wtorku, a posiedzenia w środę i czwartek mają być odwołane.