Poważny test dla służb

  

Rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 to bardzo poważny test dla polskich służb specjalnych, odpowiedzialnych za ochronę interesów ekonomicznych państwa. Przede wszystkim Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która od niedawna zarządzana jest przez płk. Krzysztofa Wacławka.

To właśnie kierowana przez niego służba musi na bieżąco monitorować giełdę, na której notowania strategicznych polskich przedsiębiorstw w ostatnim czasie mocno dołują, a to w radykalnych przypadkach może być zachętą do przeprowadzenia wrogiego przejęcia. To jednak tylko jedno z szerokiego wachlarza zagrożeń ekonomicznych, których ryzyko wzrosło wraz z pojawieniem się koronawirusa. ABW powinna również szybko rozpoznawać symptomy wskazujące np. na potencjalne próby osłabienia polskiego złotego, co odbiłoby się na polskiej gospodarce.
 Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts