63 dni z życia Warszawy – nietypowa gra

Punktualnie o godzinie „W” uruchomiona została internetowa gra „63 dni z życia Warszawy” ukazująca nieznane opowieści o Warszawie 1944 roku, widzianej oczami muzyków, plastyków, aktorów, archi

Punktualnie o godzinie „W” uruchomiona została internetowa gra „63 dni z życia Warszawy” ukazująca nieznane opowieści o Warszawie 1944 roku, widzianej oczami muzyków, plastyków, aktorów, architektów, poetów i pisarzy działających w konspiracji.

Gra skierowana jest do młodzieży szkolnej i wszystkich zainteresowanych historią Warszawy. Po zarejestrowaniu się na stronę www.pamieta-my.pl gracz otrzymuje wirtualną mapę stolicy i może rozpocząć zajmowanie poszczególnych dzielnic. Podzielona jest na 11 obszarów, m.in.: Wola, Żoliborz, Ochota, Powiśle, Mokotów. Po kliknięciu na którąś z lokalizacji pojawiają się postaci, związane z danym miejscem, i pytania, na które powinien odpowiedzieć gracz, aby zdobyć punkty.

Wśród 63 bohaterów gry, którymi są ludzie sztuki i kultury uczestniczący w Powstaniu Warszawskim, są m.in. Zdzisław Sierpiński, ps. Świda – dziennikarz, którego oddział spowodował przedwczesny wybuch powstania; poeta Krzysztof Kamil Baczyński, zabity czwartego dnia powstania; Krystyna Berwińska i Zofia Rendzner - Czerwosz, aktorki, tworzące teatr uliczny, dający rozrywkę powstańcom i mieszkańcom Warszawy.

Gra on-line „63 dni z życia Warszawy”, której organizatorem jest Muzeum Powstania Warszawskiego, potrwa do 2 października 2012. Dla osób, które zdobędą największą liczbę punktów czekają nagrody.

Gra jest dostępna na stronie www.pamieta-my.pl.


 Źródło:

 

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo