Odpowiedzialna decyzja prezydenta Dudy. "Nie będę organizował dużych spotkań w związku z kampanią"

"Podjąłem decyzję, że nie będę organizował dużych spotkań w związku z moją kampanią prezydencką. To są spotkania, na które przychodzą setki osób. Nie chcę ludzi, którzy przychodzą na te spotkania narażać" - powiedział w poniedziałek po spotkaniu w BBN prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda
https://twitter.com/prezydentpl (Jakub Szymczuk)

W poniedziałek wieczorem prezydent Andrzej Duda spotkał się w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego m.in. z premierem Mateuszem Morawieckim, ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim i głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem.

Rozmawialiśmy o tym, jaka jest bieżąca sytuacja w tej chwili, jeżeli chodzi o rozwój niebezpieczeństwa związanego z pojawieniem się na naszym terenie koronawirusa. Niestety są w ciągu dzisiejszego dnia (...) kolejne zachorowania

- powiedział prezydent. Dodał, że jest bardzo prawdopodobne, że chorych będzie znacznie więcej.

Prezydent poinformował, że w związku z zagrożeniem koronawirusem nie będzie organizował dużych spotkań w kampanii wyborczej.

Podjąłem decyzję, że nie będę organizował tych dużych spotkań w związku z moją kampanią prezydencką, bo to są spotkania, na które przychodzą setki osób. Ja jestem za to ogromnie wdzięczny, ale rzeczywiście (...) wydaje mi się, że ryzyko tego, że może dojść przez to do rozprzestrzenienia się koronawirusa jest zbyt wielkie, ja nie chcę ludzi, którzy przychodzą na te spotkania narażać

 - podkreślił prezydent.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#zgromadzenia publiczne #koronawirus #wybory prezydenckie 2020 #kampania wyborcza #prezydent Polski #Andrzej Duda

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo