Bunt i zamieszki we włoskich więzieniach. Osadzeni atakują strażników, wzniecają pożary i uciekają

W wielu więzieniach we Włoszech wybuchły w minionych godzinach bunty z powodu wprowadzenia również tam ograniczeń w celu zatrzymania szerzenia się koronawirusa. Chodzi głównie o zawieszenie wizyt. Osadzeni demolują budynki, wzniecają pożary, wchodzą na dachy, atakują straż więzienną, podjęto próby ucieczek.

zdjęcie ilustracyjne,
pixabay.com/ErikaWittlieb

W czasie buntu w zakładzie karnym w regionie Emilia-Romania więźniowie wdarli się do ambulatorium, z którego ukradli silne środki o dużym potencjale uzależniającym. Ich przedawkowanie wskazano jako przyczynę śmierci osadzonych - podały włoskie media dziś. Wszczęto tam śledztwo.

Protesty wybuchły także w więzieniach w Mediolanie, Palermo, Salerno, Neapolu, Frosinone, Vercelli, Alessandriii i Foggii, czyli praktycznie w całym kraju. Wszędzie ich rejon otoczyły dodatkowe patrole policji.

Więźniowie demolują budynki, wzniecają pożary, wchodzą na dachy, atakują straż więzienną, podjęto próby ucieczek. Uciekinierzy zostali zatrzymani.

Przed neapolitańskim więzieniem Poggioreale zgromadzili się krewni skazanych, którzy również protestowali przeciwko zawieszeniu odwiedzin.

Przedstawiciele stowarzyszenia strażników więziennych wyrazili obawy, że protesty mogą się rozszerzać. W jednym z więzień osadzeni porwali policjanta.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

#koronawirus

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo