Zostaną z tym sami…

  

Jedno trzeba przyznać Platformie. Sztukę klonowania opanowała do perfekcji. Nikt chyba nie wierzył, że to możliwe, a jednak się udało – Kidawa okazała się wierną kopią prezydenta Komorowskiego. Ta sama buta, ten sam słowotok, te same niezrozumiałe i idiotyczne wstawki, równie żenujące poczucie humoru, estetyka rodem z lat 90.

Więcej, w kilku kwestiach następczyni zdołała wyprzedzić swój pierwowzór. Zarówno jeśli chodzi o potencjał kpin (gafy Kidawy przejdą zapewne do historii), jak i – co niestety dużo mniej zabawne – w ilości manipulacji, paranoi i nienawiści, jaką wylewa już teraz w trakcie tej kampanii. W polityce widziałem wiele rzeczy, ale tak cyniczna gra ludzkim cierpieniem i strachem zdarza się rzadko. Mowa tu, po pierwsze, o kłamstwach w kwestii pieniędzy na leczenie raka, fałszywie przeciwstawianych funduszom na media publiczne (zasoby te i tak nie mogłyby być, z racji swej struktury, przeznaczone na onkologię). Po drugie – o próbie rozkręcenia możliwie jak największej histerii wokół koronawirusa.

Histerii, której paliwem są wypowiedzi posłów totalnej opozycji. Ich głupota jest już wręcz porażająca. Mogłoby to być nawet zabawne, gdyby nie to, że tu chodzi o realne zagrożenie dla zdrowia Polaków. Ale jest w tym coś, co mnie pociesza. Bo im bardziej są agresywni, tym bardziej się odsłaniają. Pokazują, kim są naprawdę. A wszystko wskazuje na to, że niezależnie od tego, jak brudnych metod będą używać, jak nisko upadną – to i tak przegrają te wybory. I zostaną sami z syfem, jaki zrobili. Pamiętacie Państwo anegdotę o Himilsbachu i angielskim? Spytano tego aktora, czemu nie chce zagrać w amerykańskim filmie. On na to, że nie chce się nauczyć angielskiego. Spytano go, czemu. A on, że roli może jednak nie dostać, a wtedy zostanie z angielskim jak ten „ch#j”. I mam nieodparte wrażenie, że tak właśnie będzie z Kidawą, PO i jej ludźmi. Zostaną jak ten „ch#j” z całą tą nienawiścią, paranoją, którą usiłowali przerzucić na resztę społeczeństwa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts