Z OSTATNIEJ CHWILI

Sofia Ennaoui zdobyła brązowy medal na 1500 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium • • •

Podsumowano 28. Finał WOŚP. W porównaniu do 2019 roku, udało się zebrać o 10 mln zł więcej

186 133 610 zł i 66 gr zebrano podczas tegorocznego 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - poinformował dziś szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. Podczas 27. Finału w 2019 r. zebrano 175 938 717 zł i 56 gr.

MemicznyJanusz / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

Ostateczny wynik 28. Finału WOŚP, który odbył się 12 stycznia, ogłoszono podczas konferencji w siedzibie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie.

- Fundacja WOŚP podczas 28. Finału zebrała 186 133 610, złotych, co do których ma bardzo jasne i sprecyzowane plany na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. (...) To jest ogromna suma. Suma, za którą teraz będziemy mogli kupić sprzęt medyczny, nad którym już się zastanawiamy. Nasi eksperci już rozmawiają ze szpitalami, z lekarzami na ten temat

- powiedział prezes Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak.

Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Hasłem tegorocznego finału było "Wiatr w żagle". Dodał, że w tegoroczną zbiórkę zaangażowało się 120 tys. wolontariuszy i rozdano ponad 35 mln serduszek. "Pragniemy kupić sprzęt, który podniesie poziom sal operacyjnych i zabiegowych" - powiedział Owsiak.

Poinformował, że rekordem zakończyły się Aukcje Allegro dla WOŚP, dzięki którym udało się zebrać 14,8 mln zł.

W 28. Finał WOŚP włączyło się około 1750 sztabów, w tym ponad 100 działających poza granicami Polski. - Graliśmy w niesamowitych miejscach: Australia, Austria, Belgia, Chorwacja, Cypr, Dania, Francja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Indonezja, Irlandia, Japonia, Kanada, Luksemburg, Meksyk, Niemcy, Norwegia, Rosja, Singapur, Słowenia, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Szwecja, Tajlandia, Chiny, Tanzania, Węgry, Wielka Brytania. Byliśmy wszędzie gdzie Polacy są - powiedział Owsiak i dodał, że to pokazuje, jaką moc ma Orkiestra.

W trakcie ogłoszenia wyniku 28. Finału WOŚP została zaprezentowana karetka neonatologiczna - dar dla Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Zdroje" w Szczecinie.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy informowała wcześniej, że niedzielne ogłoszenie wyniku 28. Finału WOŚP nie odbędzie się w Szczecinie.

- Sytuacja jest dynamiczna w Polsce, jeżeli chodzi o koronawirus, w związku z tym nie jechaliśmy do Szczecina

- dodał Owsiak.

Podczas konferencji prasowej Jerzy Owsiak odniósł się do noweli ustawy o radiofonii i telewizji i ustawy abonamentowej przyznającej w 2020 r. rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł dla TVP i Polskiego Radia, o której podpisaniu w piątek poinformował prezydent Andrzej Duda.

- Panie prezydencie, jako obywatel tego kraju, nie zgadzam się z tym co Pan zrobił - powiedział Owsiak.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#WOŚP #Jerzy Owsiak

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo