Piekarska o "żenującym obrazku" z prezydentem. Poseł odpowiada: Zanim zaczniecie kpić, to się zastanówcie

W programie "7x24" Telewizji Republika i Polskiego Radia 24 wystąpiła dziś poseł Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej. Postanowiła dołączyć do osób, które wyśmiewały prezydenta Dudę za walkę z wykluczeniem komunikacyjnym i podpisanie ustawy na peronie w Końskich. - Ten obrazek był żenujący - wypaliła. Pozostali goście programu skrytykowali jej postawę. - Zanim zaczniecie kpić, to się zastanówcie - odpowiedział poseł Mariusz Kałużny.

Katarzyna Piekarska
screen z TV Republika

Prezydent Andrzej Duda podpisał w środę nowelizację ustawy o transporcie kolejowym, która wprowadza Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej - Kolej Plus. Nowela ma też przeciwdziałać wykluczeniu komunikacyjnemu. Prezydent podpisał ustawę na peronie dworca kolejowego w miejscowości Końskie w województwie świętokrzyskim. Niektórzy politycy opozycji wyśmiewali się z tego, że Duda podpisał ustawę przy skromnym stoliku na zaniedbanym peronie. 

Piekarska szokuje: "Ten obrazek był żenujący"

O tę sytuację w programie "7x24" Telewizji Republika i Polskiego Radia 24 została zapytana Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej. 

- Pani zauważyła tylko posłów opozycji. Cały internet na ten temat dyskutował, był pełen memów. Temu, kto doradził panu prezydentowi, ja bym że tak powiem pogroziła palcem. Jest kampania wyborcza i taki obrazek odwraca uwagę od zasadniczego problemu. Nie dyskutowaliśmy o wykluczeniu komunikacyjnym. Cieszę się, że PiS tym problemem się zajęło, ale ten obrazek był żenujący

- powiedziała parlamentarzystka Koalicji Obywatelskiej. 

- Co było żenującego?

-  dopytała prowadząca program redaktor Katarzyna Gójska. 

- Samotny prezydent, który siedzi... Uważam, że pan prezydent mógł to podpisać w Pałacu Prezydenckim i tyle

- odpowiedziała wyraźnie zmieszana Piekarska. 

"Zanim zaczniecie kpić, to się zastanówcie"

Na słowa polityk Koalicji Obywatelskiej zareagował doradca prezydenta RP Paweł Sałek. 

- Czy stolik jest ważny, czy to, że kolej wróci do niektórych miejscowości?

- zapytał retorycznie. 

Poseł PiS Daniel Milewski również stanął w obronie prezydenta Andrzeja Dudy. 

- Bardzo dobrze, że tymi problemami się rząd i pan prezydent zajmują. Was boli to, że PiS realizuje swoje obietnice

- powiedział.

Parlamentarzysta z drugiej strony sceny politycznej - Paweł Szramka z Koalicji Polskiej/Kukiz'15 - powiedział, że sytuacja podpisywania ustawy na zaniedbanym peronie wcale go nie poruszyła. 

- Mnie nie wzburzyła taka sytuacja, w podobnej sytuacji był prezydent Komorowski, który na plaży podpisywał ustawę. Dla mnie istotne jest to, by prezydent jako głowa państwa wiedział co podpisuje

- powiedział Szramka.

Z kolei poseł Mariusz Kałużny z Solidarnej Polski zaznaczył:

- Ważna jest tutaj sprawa. Taka właśnie jest Polska, w wielu miejscach zaniedbana. Pan prezydent nie wstydzi się takiej Polski, jedzie tam. My przywracamy połączenia komunikacyjne. Zanim zaczniecie kpić, to się zastanówcie.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Katarzyna Piekarska #7x24

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo