Z OSTATNIEJ CHWILI

UE - Ambasador Sadoś: spodziewamy się przyjęcia kolejnego pakietu sankcji UE wobec Rosji w piątek wieczorem • • •

Koronawirus w amerykańskiej armii. Wykryto trzeci przypadek zarażenia u żołnierza piechoty morskiej

Według doniesień Pentagonu, żołnierz piechoty morskiej, który niedawno wrócił ze służby za granicą ma pozytywny wynik testów na koronowirusa. To trzeci przypadek zarażenia w amerykańskiej armii.

zdjęcie ilustracyjne/ pixabay.com/@skeeze

Pentagon poinformował, że żołnierz piechoty morskiej wrócił do swojej jednostki nieopodal Waszyngtonu i tam przeszedł testy na obecność koronawirusa, obecnie jest leczony w szpitalu w Fort Belvoir. 

Wcześniejsze dwa przypadki dotyczyły żołnierzy służących w w Koreii Południowej i we Włoszech. 

Po oficjalnym potwierdzeniu, że amerykański marynarz odbywający służbę we Włoszech jest chory, dowództwo amekrykańskiej armii w tym kraju zakazało żołnierzom, oficerom i ich rodzinom, w obawie przed rozszerzeniem się epidemii, wyjazdów do Stanów Zjednoczonych.

Dowództwo amerykańskie we Włoszech odwołało na dwa miesiące wszystkie wyjazdy do Stanów Zjednoczonych. W najbliższych dwóch miesiącach około 180 żołnierzy miało zmienić swoje przydziały służbowe, w tym wyjechać na szkolenie do USA.

Jak pisze amerykańska prasa rozkaz najbardziej dotknął wojskowe rodziny , które już były spakowane lub wysłały do Stanów swój bagaż przesiedleńczy.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus #Pentagon

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo