Zawalił się hotel który był miejscem kwarantanny. Pod gruzami znalazło się 70 osób

Około 70 osób zostało uwięzionych pod gruzami hotelu, który w sobotę zawalił się w mieście Quanzhou w prowincji Fujian na południowym wschodzie Chin. Dotychczas uratowano 38 z nich - poinformowały władze miasta. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy.

Miejsce katastrofy
twitter.com/screenshot

Budynek runął około godz. 19.30 czasu miejscowego (godz. 12.30 w Polsce). W ciągu dwóch kolejnych godzin uratowano 34 osoby.

Jak podaje agencja Reutera, nie jest jasne, jak wysoki był budynek przed zawaleniem. Z nagrań opublikowanych w internecie wynika, że na parterze prawdopodobnie mieściły się lokale usługowe.

Według chińskich mediów hotel został otwarty w czerwcu 2018 roku, miał 80 pokoi, a ostatnio wykorzystywany był do kwarantanny w związku z epidemią koronawirusa.

Władze prowincji Fujian w piątek informowały, że na jej terenie potwierdzono 296 przypadków zakażenia Covid-19, a prawie 11 tys. ludzi, którzy mieli kontakt z nosicielami koronawirusa, przebywa na obserwacji.

W całych Chinach kontynentalnych potwierdzono dotąd ponad 3 tys. zgonów w wyniku epidemii i ponad 80 tys. przypadków zakażenia Covid-19.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

#Chiny #hotel

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo