- Stan zdrowia dwojga pacjentów z koronawirusem jest stabilny

 – powiedział p.o. rzecznika prasowego szczecińskiego szpitala wojewódzkiego Mateusz Iżakowski.

Poinformował też, że trzy osoby przebywające w szpitalu, u których podejrzewano wcześniej koronawirusa, otrzymały wynik negatywny, co oznacza że nie są zarażone.

Obecnie w szczecińskim szpitalu przebywa jedna osoba z podejrzeniem koronowirusa. Została ona przyjęta do szpitala wczoraj.

W środę potwierdzono pierwszy przypadek nowego koronawirusa. Pacjent, u którego go wykryto, jest hospitalizowany w Zielonej Górze; przyjechał z Niemiec. Jego stan jest dobry.

Wczoraj potwierdzono kolejne cztery przypadki: dwoje pacjentów przebywa w szpitalu w Szczecinie, jeden w szpitalu Wrocławiu (przyleciał z Wielkiej Brytanii), jedna pacjentka w szpitalu w Ostródzie (osoba ta podróżowała autokarem z Niemiec razem z mężczyzną, u którego potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce).

Według danych Ministerstwa Zdrowia z piątku wieczorem, w związku z koronawirusem 128 jest osób hospitalizowanych, 1299 poddanych kwarantannie domowej, a 6184 objętych nadzorem sanepidu.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Dotychczas potwierdzono w Polsce pięć przypadków koronawirusa