TV Trwam wyprodukowała animowany spot, w którym przedstawia kulisy rozłożenia na raty opłat koncesyjnych dla trzech stacji, które dostały miejsce na cyfrowym multipleksie.

„Nie stać was na całość? Myślicie o kupieniu czegoś na raty? Mamy dla Was ciekawą propozycję. Najlepsze raty znajdziecie w KRRiT. Nie wierzycie?” - pyta lektor.

Spot rozpoczyna się od krótkiego wprowadzenia, w którym lektor wyjaśnia, że trzy stacje: Stavka, Lemon Records i Eska dostały miejsce na cyfrowym multipleksie, bo "miały mieć kasę". Gdy okazało się, że tej kasy nie ma, przedstawiciele stacji zjawili się u Jana Dworaka, przedstawionego w spocie jako szef sprzedaży ratalnej.

- Janku mamy problem z opłatą za koncesję. Nie możemy zapłacić. Może na raty? - sugerują stacje w animowanym spocie TV Trwam

Jan Dworak przystaje na propozycję.

- Żaden problem. Ja wszystko mogę. Jak wam rozłożyć? Przecież nie wyjdę na durnia przed Rydzykiem. Dałem wam koncesję, a wy nie macie kasy... Oczywiście, że wam rozłożę (...) Zawsze mogę powiedzieć, że kierowałem się interesem koncesjonariusza i interesem publicznym. Tylko jak przekonać ludzi, że piosenki disco i polo, kolejna stacja związana z TVN i jeszcze jedna z Polsatem w ich telewizorach leży w ich interesie? A niech się inni martwią. Może w ogóle nie będziecie musieli tych rat spłacać – stwierdza na filmie Dworak.

Cały spot TV Trwam można obejrzeć w serwisie vod.gazetapolska.pl