Jak podała Prokuratura Krajowa, Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie 28 lutego 2020 roku skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie kolejny akt oskarżenia w sprawie dotyczącej tzw. "grupy mokotowskiej". Prokurator oskarżył Wojciecha S. ps. "Wojtas", Wojciecha F. oraz Marcina B.

- Wojciecha S. ps. "Wojtas" oskarżono o popełnienie w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, określanej jako "grupa mokotowska", łącznie czterech zbrodni polegających na trzykrotnym podżeganiu do zabójstw osób o ps. "Dżery" i ps. "Szela" oraz na usiłowaniu zabójstwa "Dżerego"

- przekazała Prokuratura Krajowa.

- Do zbrodni doszło w 2002 r. w ramach wewnętrznych porachunków w grupie mokotowskiej działającej wówczas na terenie Warszawy i okolic

 - podano.

Wojciech S., znany jako "Wojtas" vel "Kierownik" jest jednym z najgroźniejszych polskich gangsterów. Jak podał portal Tvp.info przestępca odsiaduje wyrok łączny 15 lat więzienia z trzech spraw, w których suma poszczególnych kar wynosiłaby ok. 30 lat pozbawienia wolności. Przed warszawskimi sądami toczą się procesy, w których odpowiada m.in. za udział w zabójstwie czterech osób i kierowanie brutalnymi porwaniami.

Jedna ze spraw skończyła się dla niego wyrokiem dożywocia z możliwością odzyskania wolności po 40 latach, ale proces toczy się od nowa z powodu błędów proceduralnych.