Parady środowisk LGBT powracają na ulice polskich miast. Ogłoszono datę kolejnego Marszu Równości

Już w kwietniu rozpocznie się kolejny maraton Marszów Równości, organizowanych przez środowiska LGBT. - II Marsz Równości w Koszalinie będzie pierwszym organizowanym w 2020 roku w Polsce. Ulicami miasta przejdzie 4 kwietnia pod hasłem „Łączy nas miłość” – poinformował współorganizator wydarzenia Jacek Wezgraj.

Zdjęcie ilustracyjne
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Drugi Marsz Równości w Koszalinie planowany jest na 4 kwietnia. Podobnie jak w ubiegłym roku będzie tym, który rozpocznie marsze i parady organizowane w polskich miastach w 2020 roku.

Jak poinformował Wezgraj, ponownie hasłem marszu jest "Łączy nas miłość".

- Marsz ruszy z Placu Polonii, sprzed Koszalińskiej Biblioteki Publicznej o godz. 14.00 i przejdzie ulicami: Kościuszki, Młyńską, Władysława IV, Jana Pawła II, Piłsudskiego, Waryńskiego, Zwycięstwa do Rynku Staromiejskiego. Od godziny 11.00 przy bibliotece działać będzie miasteczko marszowe ze stoiskami pozarządowych organizacji równościowych

 – podał Wezgraj.

Zaznaczył, że cele wydarzenia to propagowanie równości, wolności, tolerancji, solidarności ze społecznością LGBT oraz sprzeciw wobec wszelkiej dyskryminacji ze względu na orientację psychoseksualną, płeć, kolor skóry, wyznanie lub jego brak i poglądy. 

Marsz jest organizowany przez grupę nieformalną, oficjalnie finansowany "z publicznej zbiórki i sprzedaży gadżetów". Wsparła go również Kampania Przeciw Homofobii. W 2020 roku marsze i parady przejdą ulicami m.in. Bydgoszczy, Krakowa, Gdańska, Poznania i Wrocławia.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#ideologia LGBT #marsze LGBT #Koszalin #LGBT

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo