Dzisiejsze przeszukania terenów działkowych w Sopocie potrwają do zapadnięcia zmroku. Funkcjonariusze dysponujący specjalistycznym sprzętem penetrują teren działki, na której przebywała przed zaginięciem Iwona Wieczorek. Dziesięć lat temu maturzystka wraz ze znajomymi była na grillu w ogródku, który należy do rodziny jej znajomego. Po grillowaniu towarzystwo poszło do sopockiego klubu.

Jak podało radio RMF FM, w pobliskim oczku wodnym funkcjonariusze znaleźli kawałek materiału mogący być fragmentem bielizny. Materiał jest bardzo złym stanie i zostanie poddany dodatkowym badaniom. Radio jednocześnie podkreśla, że nie wiadomo, czy znaleziony fragment materiału ma jakikolwiek związek ze sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek.

Od zaginięcia 19-latki minęło prawie dziesięć lat. Na terenie, który był w ostatnich dwóch dniach przeszukiwany byli już policjanci, choć działka nie była wcześniej tak dokładnie sprawdzana.

Prokuratura Krajowa i policja nie komentują wyników dwudniowych poszukiwań na terenie ogródków działkowych w Sopocie.

Iwona Wieczorek zaginęła latem 2010 roku. 19-letnia dziewczyna po grillowaniu na działce poszła ze znajomymi do klubu. Po wyjściu z dyskoteki wracała sama do domu. Powrót zarejestrowały kamery monitoringu w kilku miejscach, jednak dziewczyna nigdy nie dotarła do domu.

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek jest prowadzona w tzw. Archiwum X, działającym w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.