"Na szczęście w państwa regionie nie ma żadnego stwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Oczywiście są tutaj osoby, które mogły mieć kontakt z koronawirusem, ale w tej chwili znajdują się w kwarantannie domowej. Można powiedzieć, że na razie problem nie występuje. Te osoby są odizolowane i mają świadomość, że ten problem może je dotknąć, ale wszyscy mamy nadzieję, że tego nie będzie"

- powiedział prezydent Duda podczas briefingu prasowego w Chełmnie po spotkaniu z wicewojewodą kujawsko-pomorskim i szefami służb wojewódzkich ws. epidemii koronawirusa.

Prezydent Duda dodał, że pytał wojewódzkiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej, jak przebiegły wczorajsze ćwiczenia i uzyskał zapewnienie, że wszystko się udało bardzo dobrze.

"Będą realizowane dalsze działania polegające na dostarczeniu do wyznaczonych szpitali kontenerów, w których będzie mogła zostać stworzona prowizoryczna izba przyjęć dla ewentualnie zakażonych osób"

- podkreślił Duda.

Wskazał, że wszelkie działania prowadzone są systematycznie, a służby są w gotowości.

"Wszystko jest realizowane sprawnie i żadne niebezpieczeństwo, które byłoby widoczne, czy w tej chwili sygnalizowane, nie występuje. (...) Szpitale są gotowe, służby są gotowe i działają. Informacja jest przekazywana. Trafiła także do aptek, jak mówiłem na wczorajszym spotkaniu. Są uruchomione infolinie. Jak mnie zapewniono, także pracownicy, którzy pracują w centrach 112, też są przeszkoleni do rozmów z osobami, które dzwonią pod ten numer telefonu"

- powiedział Andrzej Duda.

Stwierdził, że sytuacja jest opanowana pod tym względem.

"Wszystkie elementy, które mogłyby zostać w tej chwili wykorzystane, żeby pomóc ludziom i rozwiewać ewentualne wątpliwości po to, żeby nie było lęków, poczucia braku opieki, są wykorzystywane"

- powiedział prezydent.