Rzecznik prasowa Prokuratury Krajowej w Warszawie prokurator Ewa Bialik powiedziała, że "sprawę analizował wydział zamiejscowy małopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej w Krakowie".

Po to, żeby dokonać weryfikacji materiału dowodowego prokuratura wykonuje pewne czynności procesowe, te czynności zostały rozpoczęte i trwają

- dodała prokurator.

Kilkudziesięciu policjantów z komendy wojewódzkiej w Gdańsku przeszukuje w czwartek ogródki działkowe w Sopocie. W policyjnej akcji biorą udział psy tropiące. Funkcjonariusze będą mieli też do dyspozycji drony i georadar.

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek jest prowadzona w tzw. Archiwum X, działającym w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Trafiła tam z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

W sprawach kierowanych do Archiwum X wykorzystywanie są nowe technologie oraz wiedza najbardziej doświadczonych polskich i zagranicznych biegłych oraz różnych instytucji badawczych, niestandardowy sposobu badania dowodów i nieszablonowy sposób podejścia do ich oceny

- poinformowała prokurator Bialik.

Iwona Wieczorek zaginęła 10 lat temu. Wyszła ze znajomymi na imprezę do sopockiego klubu i już nie wróciła do domu