Służba Więzienna udaremniła próbę przemytu. W pudełku z kremem zmieściło się naprawdę sporo... [WIDEO]

Funkcjonariusze Służby Więziennej z Bielska-Białej udaremnili przemyt na teren zakładu karnego. Podejrzenia więzienników wzbudziło... pudełko kremu przekazanemu w kopercie jednemu z osadzonych. Okazało się, że pomieściło się w nim całkiem sporo.

fot. por. Ewa Pysz/sw.gov.pl

Funkcjonariusze SW w bielskim Oddziale Zewnętrznym Zakładu Karnego w Cieszynie podczas wydawania prywatnej korespondencji jednemu ze skazanych, nabrali podejrzeń wobec znajdującego się w przesyłce... kremu do rąk.

Ich podejrzenia okazały się słuszne. 

- Funkcjonariusze po skontrolowaniu opakowania kremu urządzeniem do prześwietlania paczek stwierdzili obecność przedmiotów niedozwolonych. Dalsza kontrola ujawniła, że były to 2 telefony komórkowe bez kart SIM oraz strzykawki z igłami. Osadzony, adresat listu przyznał, że zlecił wysłanie do siebie takiej przesyłki - informuje por. Ewa Pysz.

Por. Pysz zaznacza, że do jednostek penitencjarnych nie przyjmuje się tzw. paczek higienicznych z uwagi także na ryzyko przemytu przedmiotów niedozwolonych.

- Osadzony recydywista chciał obejść tą zasadę licząc na pozyskanie nielegalnych rzeczy w liście. O jego determinacji świadczy to, że na liście widnieją takie same dane osobowe i adresowe nadawcy oraz odbiorcy. Można by więc pomyśleć, że wysłał list sam do siebie z bielskiej jednostki penitencjarnej, tyle że stempel na znaczku przybił urząd pocztowy w Częstochowie

- dodaje Ewa Pysz.

 Źródło: sw.gov.pl, niezalezna.pl

 

#Służba Więzienna #przemyt

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo