"Nasz dom płonie! Alarm nie jest fałszywy, a państwo wracają sobie jak gdyby nigdy nic do niego, aby zjeść kolacje, obejrzeć film i pójść do łóżka, nie dzwoniąc na straż pożarną. Przepraszam bardzo, ale to w ogóle nie ma sensu"

- grzmiała dzisiaj w Brukseli szwedzka aktywistka Greta Thunberg, która wzięła dzisiaj udział w posiedzeniu Komisji Europejskiej, gdzie przyjęto propozycję prawa klimatycznego. Ma ona zapewnić, że UE wypełni cel neutralności klimatycznej do 2050 r.

Tymczasem obywatelska fundacja Prager University (rodem z USA a założona przez Dennisa Pragerea i Allena Estrindo w celu edukacji Amerykanów w nowoczesny sposób za pośrednictwem mediów społecznościowych) opublikowała wyjątkowy film, który w jedyne 58 sekund obala słynne rewelacje Thunberg wygłoszone tak ochoczo na szczycie Młodzieżowego Szczytu Klimatycznego w siedzibie ONZ w Nowym Jorku rok temu.

Wtedy to krzyczała:

Ludzie cierpią! Ludzie umierają! Cały ekosystem załamuje się! Jesteśmy na początku masowego wymierania! A jedyne, co wy robicie, to mówicie o pieniądzach i opowiadacie bajki o stałym wzroście ekonomiczny gospodarczym! Jak wam nie wstyd?!

 

Okazuje się, że w zestawieniu z faktami te rewelacje wyglądają marnie.

Prager University podaje kilka faktów:

  • W ciągu ostatniego wieku liczba śmierci spowodowanych naturalnymi katastrofami dramatycznie spadła - bo aż 97 procent! To wynik ekonomicznego rozwoju, który pozwala narodom lepiej sobie z nimi poradzić.
  • Od 1982 roku spadła liczba ludności, która doświadcza suszy.
  • Morze arktyczne topnieje, ale w tym samym czasie Antarktyda się powiększa.

Musicie TO ZOBACZYĆ: