Zobacz ATAK na wolontariusza zbierającego podpisy dla Andrzeja Dudy. Bandyta zatrzymany!

Funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji zatrzymali dzisiaj mężczyznę, który w sobotę zaatakował wolontariusza zbierającego podpisy poparcia w wyborach prezydenckich w pobliżu ronda Wiatraczna. Brutalny atak, który widać na nagraniu z monitoringu, nie pozostanie więc bezkarny.

Oficer prasowa Komendy Rejonowej Policji na Pradze asp. Katarzyna Puszczyk poinformowała, że informacje o sprawcy ustalono na podstawie nagrań z monitoringu ulicznego. Mężczyzna został zatrzymany dzisiaj przez funkcjonariuszy z Komendy Stołecznej Policji.

Do ataku na wolontariusza zbierającego podpisy poparcia w wyborach prezydenckich pod kandydaturą Andrzeja Dudy doszło w sobotę około godz. 9:30 w pobliżu ronda Wiatraczna. Z informacji, jakie przekazała Komenda Stołeczna Policji, wynika, że wolontariusz miał być najpierw wyzywany, po czym napastnik oddalił się na kilkanaście minut.

"Gdy wrócił na głowie, miał już kominiarkę i miał zaatakować fizycznie, kopiąc tego mężczyznę. Napastnika spłoszyli przechodnie, którzy zareagowali, widząc zajście"

- przekazał w sobotę nadkom. Jarosław Florczak z wydziału komunikacji społecznej Komendy Stołecznej Policji.

Do zdarzenia odniósł się na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, który napisał:

"Hejterskie bojówki #SilniRazem w akcji. Dziś próbowali pobić mojego asystenta zbierającego podpisy pod kandydaturą @AndrzejDuda2020. Mężczyzna założył kominiarkę i kaptur, wyzywał a następnie zaatakował. Szybka reakcja przechodniów spowodowała, że uciekł z miejsca zdarzenia".

Kaleta dodał również, że zaatakowanemu nic się nie stało.

 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#rondo Wiatraczna #policja #wolontariusz #Sebastian Kaleta

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo