Włosi domagają się szacunku. Narzekają, że przez koronawirusa nie są wpuszczani do niektórych państw

Szef MSZ Włoch Luigi Di Maio powiedział dziennikowi „La Stampa”, że irytację władz w Rzymie wywołują wiadomości o tym, że niektóre państwa uniemożliwiają wjazd Włochom z powodu szerzącego się w ich kraju koronawirusa.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

W opublikowanym we wtorek wywiadzie minister spraw zagranicznych oświadczył, że Włochy odpowiedzą na taki „przymus i pozbawione sensu blokady”.

Rozpowszechnianie fake newsów przyniosło szkodę naszemu krajowi. Wpuszczono do obiegu wypaczone informacje, które w krótkim czasie okrążyły świat

- zaznaczył Di Maio i poinformował, że rząd przyjął plan podawania "poprawnych informacji i realnych danych". Wyraził przekonanie, że kluczową rolę w tej sprawie pełnią także dziennikarze.

To kraj, który domaga się szacunku i zasługuje na niego, podobnie jak każdy Włoch

 - oświadczył szef dyplomacji. Wyjaśnił, że jego resort już podjął działania, by doprowadzić do zniesienia blokad stawianych Włochom przy wstępie do niektórych państw. Podkreślił, że rząd uważa je za "nieusprawiedliwione".

W związku z kryzysem epidemiologicznym wiele krajów na świecie ograniczyło liczbę połączeń lotniczych z Włochami. Niektóre linie całkowicie je zawiesiły. Jest też grupa państw, które w ogóle nie wpuszczają Włochów. Na tej liście są Izrael, Republika Zielonego Przylądka, Jamajka, Jordania, Arabia Saudyjska, Bahrajn, Irak, Kuwejt, Liban, Madagaskar, Seszele, Turkmenistan. Na Mauritius nie są wpuszczani Włosi z rejonu zagrożenia koronawirusem.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronawirus #Włochy #epidemia #zamknięte granice

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo